Євро значно подорожчав, скільки коштує долар? Офіційний курс валют в Україні на 28 липня

На п’ятницю, 28 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Ціна євро зупинилася на рівні 40,72 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні 27 копійки. 

 Курси валют НБУ станом на 28 липня:

  • 1 долар – 36,56
  • 1 євро – 40,72
  • 1 польський злотий – 9,19
  • 1 швейцарський франк – 42,66
  • 1 юань – 5,11.

Вартість євро та долара станом на 28 липня, дані: НБУ

Вартість євро та долара станом на 28 липня, дані: НБУ

Банки визначилися з курсом долара на серпень

У серпні ситуація на валютному ринку України буде стабільною та спокійною, мало чим відрізняючись від липневої. За прогнозами, готівковий курс долара протягом цього місяця становитиме 37-38 гривні. Про це у коментарі Obozrevatel розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив,що поточні курсові коливання також відповідатимуть липневим – і становитимуть 10-30 копійок.

“За всіма ознаками ринок перебуватиме в досить інертному стані: до вересня глобальні зміни навряд чи можливі. Водночас ринок готується до вересневих змін, які можуть суттєво вплинути не лише на курс валют, а й позначитися на розвитку банківських продуктів”, – сказав Лєсовий.

Річ у тім, зазначив він, що серпень стане “підготовчим” місяцем для подальшої реалізації стратегії НБУ щодо лібералізації валютного ринку. Зокрема, наразі йдеться про повернення до:

  • інфляційного таргетування;
  • плаваючого курсу валют.

“Тобто вже восени – у вересні/початку жовтня – цілком можлива суттєва подія на ринку: повернення до єдиного курсу валют”, – наголосив Лєсовий.

Втім, визнав Лєсовий, передбачити всі чинники, які тією чи іншою мірою можуть вплинути на готівковий валютний ринок, неможливо. Адже головними непрямими факторами, від яких він може залежати, є:

  • ситуація на фронті;
  • “поведінка” росії.

“Всі чудово розуміють, що будь-які терористичні акти можуть тиснути на суспільство, викликаючи геть різні емоції та актуалізовувати різні поведінкові моделі. Проте можна ствердно говорити, що регулятор дуже ретельно вивчає ситуацію та має певний запас інструментарію для тамування небажаного ажіотажу чи паніки”, – резюмував Лєсовий.

Раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 1000 гривень. Крім того, після націоналізації Сенс Банку бюджет втратить до 5 мільярдів гривень від грального бізнесу.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *