З Нагірного Карабаху до Вірменії приїхало понад 28 тисяч переселенців

Єреван: З Нагірного Карабаху до Вірменії приїхало понад 28 тисяч переселенців

Фото: facebook.com/armgovernment

З Нагірного Карабаху до Вірменії приїхали понад 28 тисяч людей після переходу регіону під фактичний контроль Азербайджану. Оновлену інформацію про кількість переселенців назвав уряд Вірменії.

– Станом на 20:00, 26 вересня, з Нагірного Карабаху до Республіки Вірменія в’їхало 28 120 вимушених переселенців, – йдеться на сайті та у соціальних мережах уряду Вірменії.

Людей, які не мають наперед визначеного місця проживання, забезпечують житлом, заявили в уряді Вірменії. Переселенців забезпечують житлом у Сюніке, Вайоц Дзорі, у Гегаркуніці, Тавуші та Армавірі.

За даними ЗМІ, у Нагірному Карабаху проживає понад 140 тисяч людей. У вівторок єврокомісар з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич закликав ЄС готуватися до ймовірного напливу тисяч біженців із Нагірного Карабаху.

Азербайджан 19 вересня заявив про початок “антитерористичної операції” в Нагірному Карабаху, своїй міжнародно визнаній території, а 20 вересня – про її завершення. За заявою Вірменії, Азербайджан порушив режим припинення вогню та завдав ракетних та артилерійських ударів, застосував бойову авіацію, а також ударні БПЛА. Регіон почали залишати вірмени, які не бажають залишатись у Нагірному Карабаху після його переходу під фактичний контроль Азербайджану.

Єврокомісія та США оголосили про фінансову допомогу для біженців з Нагірного Карабаху та вразливих верств населення у самому регіоні. Високий представник ЄС із міжнародних справ та політики безпеки Жозеп Боррель засудив військові дії Азербайджану. Він заявив, що Азербайджан несе відповідальність за забезпечення прав та безпеки карабахських вірмен, включаючи їхнє право жити у своїх будинках без залякування та дискримінації.

5 жовтня у Гранаді (Іспанія) заплановано зустріч лідерів Азербайджану та Вірменії за участю президента Франції, канцлера Німеччини та президента Європейської ради.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *