SEC відклала рішення щодо біткоїн-ETF. Чиновники вимагають «негайних» дій – ForkLog UA

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) відклала ухвалення рішення щодо кількох заявок на спотовий біткоїн-ETF від ARK Invest і 21Shares до 10 січня 2024 року.

«SEC вважає за доцільне призначити більш тривалий період для видання наказу про схвалення або відхилення заявок, щоб у неї було достатньо часу для розгляду документів», — підкреслив регулятор.

Відомство також перенесло рішення щодо біржового фонду від Global X Bitcoin Trust до 21 листопада 2023 року.

14 липня SEC прийняла до розгляду заявки від BlackRock, VanEck, Fidelity Investments, Invesco і WisdomTree. Пізніше до них приєдналася фірма Franklin Templeton.

Поки регулятор не дав жодного схвалення на запуск спотових ETF на цифрове золото. Виняток Комісія зробила для подібних продуктів на базі ф’ючерсів на першу криптовалюту від ProShares і Valkyrie Investments.

31 серпня відомство відклало ухвалення рішення щодо заявок щонайменше до середини жовтня. Рішення SEC викликало обвал курсу біткоїна нижче $26 000.

Невдоволення законодавців

Незадовго до перенесення рішення SEC група з чотирьох членів Конгресу США звернулася до голови Комісії Гері Генслера з вимогою «негайно» затвердити спотовий біткоїн-ETF.

Чиновники Майк Флуд, Вайлі Нікель, Том Еммер і Річі Торрес вважають, що регулятор «дискримінує спотові криптопродукти», посилаючись на юридичний прецедент із Grayscale Investments.

На їхню думку, «немає причин продовжувати відхиляти» заявки на біржові фонди після рішення суду, який назвав доводи SEC «довільними та примхливими» у зв’язку з уже схваленими інвестиційними інструментами, прив’язаними до ф’ючерсів на першу криптовалюту.

«Регульовані спотові біткоїн-ETP забезпечать підвищений захист інвесторів, надавши безпечніший і прозоріший доступ до інвестиційних інструментів», — йдеться в листі.

Думка голови SEC

27 вересня Генслер має виступити перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників. Згідно з підготовленими свідченнями, він, як і раніше, має намір просувати жорстку позицію щодо цифрових активів.

«З огляду на повсюдне недотримання галуззю законів про цінні папери, не дивно, що ми спостерігаємо безліч проблем на цих ринках. Ми вже бачили схожу історію раніше. Вона нагадує 1920 роки, до того, як було ухвалено федеральні торгові закони», — пояснив чиновник.

Він також знову повторив свою тезу про те, що більшість цифрових активів і афілійованих із ними компаній підпорядковуються законам про цінні папери.

Генслер послався на норми агентства, зокрема на квітневий реліз, згідно з яким криптоплатформи вже є частиною визначення біржі, включно з DeFi-протоколами.

Нагадаємо, у вересні 2023 року голова SEC укотре підтвердив свою позицію щодо цифрових активів, зазначивши їхню можливу шкоду для глобальної фінансової системи.

У серпні член Палати представників США Воррен Девідсон закликав усунути Генслера з посади керівника відомства через невдалий розгляд проти Grayscale. Йому передувала часткова поразка регулятора в процесі проти Ripple.

Пізніше ЗМІ звинуватили голову SEC у перетворенні відомства на «бананову республіку».

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *