Україна отримала нові ракети-мисливці за Шахедами

Україна отримала новітні ракети-мисливці за “Шахедами”

Фото: wikipedia.org

Великобританія надала Україні деякі зі своїх новітніх озброєнь для боротьби з дронами-камікадзе Shahed. Йдеться про ракети Martlet.

Ракети Martlet (LMM) можуть заощадити Україні кошти на боротьбу з безпілотниками, якими Росія атакує наші міста та об’єкти.

Це легка багатоцільова керована ракета, створена для військових потреб Великобританії компанією Thales Air Defense. Її починали розробляти як ракету “повітря-земля”. Але в даний час існують варіанти застосування з повітряних, морських та наземних платформ.

Ракета може працювати у різних режимах

Міністерство оборони Великобританії замовило у свого воєнпрому 1000 ракет ще 2013 року. Проте вступати до військ вони почали лише в 2021 році, а все замовлення планується реалізувати в 2024 році. Martlet є універсальною малогабаритною багатоцільовою керованою ракетою Lightweight Multirole Missile (LMM), створеною британським відділенням групи Thales.

Як повідомляє британське видання The Times, ракета після ухвалення на озброєння у Великій Британії отримала назву “Martlet”. Вона призначена для забезпечення потреб армії у різних режимах:

  • морський;
  • земля-земля;
  • земля-повітря;
  • повітря-повітря.

Морський LMM буде встановлено на нових вертольотах Lynx Wildcat Королівського флоту для використання проти малих надводних суден. Турецька компанія ASELSAN розробила спеціальні системи кріплення, які також можуть дозволити запускати LMM з військово-морських платформ, таких як швидкісні штурмовики.

Другий варіант – режим “земля-земля” передбачає подвійний ефект (оскольчатий вибух і кумулятивний заряд) боєголовки LMM і робить її придатною для використання проти широкого кола наземних цілей, включаючи легку/середню броню.

Третій варіант – повітряний запуск, це модульна конструкція ракети дозволяє в майбутньому розробляти та впроваджувати альтернативні боєголовки. Ракети системи «земля-повітря» у липні 2019 року вже було випробувано як на малих суднах, так і протиракетний зенітний ракетний комплекс (ПЗРК).

Використовують лазерний промінь

LMM у початковій партії використовують лазерний промінь з інфрачервоним терміналом самонаведення.

Ракета LMM Martlet має такі характеристики:

  • стартова маса – 13 кг,
  • довжина – 1,3 м
  • діаметр корпусу – 76 мм.

Маса кумулятивно-уламкової бойової частини складає 3 кг. Під час стрілянини по ворожій повітряній цілі вона вибухає неконтактним лазерним підривником.

Дальність пострілу становить 8 км. Особливістю ракет Martlet є використання двоканальної системи наведення – лазерної променевої та інфрачервоної на кінцевій ділянці наведення. Управління ракетою відбувається за допомогою джойстика. Щоб успішно вразити ціль, оператор повинен упіймати її центр прицілом.

ПЗРК LMM Martlet вже використали для боротьби з дронами “Орлан-10” російських окупаційних військ. Британські ракети Martlet є ефективними у боротьбі з цілими групами ударних дронів, зокрема іранських “шахедів”, які використовує Росія у війні проти України.

До речі

Ракета, що використовується в Patriot – MIM-104, коштує близько 3 млн доларів. Згідно з даними з відкритих джерел, вартість однієї ракети Martlet – у десятки разів дешевша.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *