Угорщина проти України: “друг путіна” вкотре шантажує ЄС

Угорщина погодиться розблокувати надання Євросоюзом допомоги Україні на 50 млрд євро протягом 4 років – проте лише за умови щорічного перегляду фінансування. Втім, деякі дипломати ЄС скептично ставляться до цієї пропозиції, адже вона не забезпечить передбачуваності для України. Крім того, це дозволить прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, якого називають “другом Путіна”, шантажувати Євросоюз.

5027_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Про це повідомляє Politico. Зазначається: Угорщина хоче розділити всю допомогу на 4 виплати по 12,5 млрд євро – і щороку “змушувати” ЄС ухвалювати рішення, чи варто надавати Україні ці кошти.

“На практиці ж це дало б Орбану можливість щороку блокувати фінансування ЄС для України. Або змушувати Брюссель йти на певні поступки заради відмови від вето”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, зазначається, низка дипломатів ЄС зустріла цю ідею зі скепсисом. Адже її впровадження не надасть Україні впевненості у безперервності отримання фінансової допомоги.

Крім того, наголошується, за словами цих дипломатів, схвалення цієї ідеї може вплинути на бюджет самого ЄС. Який приймається на 7 років та є складним документом.

“Семирічний бюджет ЄС – це багаторічна структура. Ми не можемо проводити погодження рік у рік”, – сказав один з дипломатів.

Угорщина вже пом’якшила риторику

Втім, підкреслюється, пропозиція Угорщини яскраво свідчить про пом’якшення її риторики щодо фінансування України. Адже раніше Орбан заявляв, що погодиться на надання допомоги лише після того, як отримає всі кошти, заморожені Євросоюзом через проблеми з верховенством права в його країні. Йдеться приблизно про 30 млрд євро, 10 млрд з яких уже було розблоковано Європейською комісією.

“Угорщина дала зрозуміти, що може зняти своє вето на допомогу ЄС Україні. Тиск лідерів ЄС на Орбана з метою змусити його змінити свою думку, імовірно, починає давати плоди. [Озвучена ідея] Знаменує собою значний відхід Орбана від риторики спротиву будь-якиим грантам для України з бюджету ЄС”, – визнали аналітики.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *