США звинуватили росіян у контрабанді

У США заарештували громадянина РФ та двох громадян Канади російського походження, які займалися незаконним перевезенням електроніки до Росії в особливо великих розмірах та в обхід існуючих санкцій. Їм висунуто звинувачення у змові та контрабанді життєво важливих технологій військової техніки агресора.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це повідомило Міністерство юстиції США . Справа розглядається судом у Брукліні (штат Нью-Йорк, США).

Згідно з матеріалами суду, 37-річного Миколу Гольцева і 32-річну Христину Пузиреву, громадян Канади російського походження, і 32-річного громадянина Росії та Таджикистану Салімджона Насріддінова, який мешкає в США, звинувачують за трьома статтями санкцій і змовою з метою шахрая.

Насріддінова заарештували у Брукліні, а Гольцева та Пузиреву – у готелі на Манхеттені.

Слідство вважає, що фігурант справи використали дві юридичні особи, зареєстровані в Брукліні, для незаконного постачання, закупівлі та відправки до Росії електроніки подвійного призначення російським підсанкціонним компаніям.

Як зазначається, протягом року вони організували відправку понад 300 партій заборонених товарів на 10 млн доларів, значна частина яких йшла на потреби російських військових.

Деякі з електронних компонентів та інтегральних схем, які таким чином ввозилися до РФ, пізніше виявляли у російській техніці на полі бою в Україні – зокрема, у комплексі радіорозвідки “Торн-МДМ”, комплексах РЕБ “Борисоглебськ-2”, легкій багатоцільовій керованій ракеті “Виріб” 305Е”, вертольотах Ка-52, дронах “Орлан-10” та бойових танках Т-72Б3.

За даними слідства, Гольцев отримував замовлення від російських компаній на придбання товарів у США, після чого, використовуючи псевдо, спілкувався з американськими виробниками та постачальниками.

Далі Гольцев із Насріддіновим відвантажували товари різним компаніям-посередникам, зокрема у Туреччині, Китаї, Індії та ОАЕ, звідки вони переправлялися до РФ. Пузирьова ж керувала численними банківськими рахунками та здійснювала фінансові операції в рамках цієї схеми.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *