Правила етикету для тих, хто через карантин працює вдома

Загроза зараження коронавірусом змусила багатьох компаній перевести співробітників на віддалену роботу. Тепер наради та зустрічі з клієнтами або партнерами у багатьох відбуваються онлайн за допомогою відеозв'язку. Але далеко не всі учасники онлайн-спілкування дотримуються очевидних правил етикету, наприклад, виходять "в ефір" у домашньому одязі, запізнюються, забувають представитися незнайомим співрозмовникам, інформує Ukr.Media.

Відеодзвінок прирівнюється до робочої зустрічі

Навряд чи учасники відеоконференції зрозуміють, чому один із співрозмовників знаходиться перед камерою в піжамі. До переговорів в Skype застосовуються ті ж правила хорошого тону, що й при особистій зустрічі в переговорному залі. Ніякого домашнього одягу, ніяких посиденьок на дивані або на ліжку. Тільки офісний варіант зовнішнього вигляду і відповідний закадровий простір, тобто не треба спілкуватися з колегами, начальством або клієнтами на тлі кухонних шафок або з кімнати яка завалена білизною.

Подбайте про тишу

Процесу спілкування по відеозв'язку не повинен заважати сторонній шум. Виключіть вуличні звуки, звуки, які видають побутові прилади, телевізор. Постарайтеся, щоб під час розмови поруч не шуміли члени сім'ї або діти.

Вибирайте платформу, яка зручна всім

Не варто наполягати на спілкуванні в певному месенджері. Слід знайти саме той варіант, який буде зручний всім учасникам переговорів. Якщо платформа для спілкування незнайома, то краще заздалегідь її протестувати й дізнатися, як вона працює, щоб не потрапити в курйозну ситуацію під час розмови або взагалі не зірвати переговори.

Не телефонуйте відразу

Відеоспілкування, це не зовсім телефонія. З ким би не відбувався зв'язок в режимі відеоконференції, краще попередньо зателефонувати співрозмовнику і поцікавитися, чи зручний для нього такий вид спілкування, чи може він говорити в цей час. Якщо в планах спілкування по Skype з незнайомою людиною, то слід спочатку зателефонувати або написати йому, щоб представитися, повідомити про мету розмови й поцікавитися, коли йому можна зателефонувати.

Не запізнюйтесь

Якщо відеодзвінок призначений заздалегідь, спізнюватися на нього — поганий тон. Щоб не пропустити важливу зустріч онлайн можна занести дані в календар месенджера, який нагадає про переговори. Максимальний час запізнення на зустріч — п'ять хвилин, після не варто дивуватися, що відеодзвінок не відбувся.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *