Що чекає економіку США у 2024 році

Економічні процеси США у 2024 році перебуватимуть у жорсткій залежності від передвиборчих перегонів. Американські політики мають подолати ризики рецесії, щоб задобрити свій електорат. На цьому тлі Україна залишається заручником політичної ситуації у Штатах, зокрема й у фінансових питаннях. Втім, є й підстави для оптимізму щодо отримання Києвом фіндопомоги від США.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Про це розповів керівник аналітичного спрямування інвестиційної компанії Blackshield Capital Ілля Кислицький. За його словами, чинний президент США не обирається на другий термін, якщо економіка країни перебуває в рецесії, тож адміністрація Джо Байдена щосили намагається “навести лад” чи хоча б створити його ілюзію.

Остання груднева заява Федрезерва США (ФРС) свідчить про позитивну динаміку американської економіки. Але ситуація суперечлива: аналітики найбільших інвестиційних банків, хоч і скоригували свої прогнози, все ж таки висловлюють побоювання, що такий крок має політичні мотиви – ФРС нібито намагається створити ілюзію зростання економіки, тоді як ризики початку рецесії все ще дуже суттєві.

“Цікаво, що наприкінці 2022 року аналітики найбільших інвестиційних банків в один голос говорили про неминучість рецесії, ризики інфляції, ризики погіршення ринку праці. За 2023 рік фактично суттєво змінився лише один фактор – це інфляція, яка поки що зникла з радарів ризиків. При цьому зараз весь ринок у єдиному пориві говорить про те, що ризики рецесії – у минулому, насамперед у зв’язку з риторикою членів ФРС. Тобто, в економічному сенсі змінилося не так багато”, – каже Кислицький.

При цьому до виборів залишається менше року. А тому висока вартість життя та інфляція – це не ті теми, які потрібні електорату, зазначає аналітик.

“Тому потрібно більше хороших новин. З одного боку, зниження ставок не вибивається з мандату ФРС, маяки якого є стабільністю цін та забезпечення найбільшої зайнятості. Але з іншого боку, ФРС ризикує повторити помилку початку 1980-х, коли регулятор рано почав скорочувати відсоткові ставки. Тоді це призвело до необхідності знову піднімати їх, внаслідок чого настала рецесія”, – пояснив Кислицький.

Перспективи для України

Окрім ставок ФРС, на порядку денному у США є не менш важливі питання – як “домашні”, так і геополітичні. Серед них – пакет фінансової допомоги для України, що “завис” у Конгресі.

“Важливо те, чи підуть обидві партії – демократична та республіканська – на створення умов, у яких США як найбільш розвинена економіка світу здатна надавати фінансову підтримку Україні на шляху до перемоги. Порівняно нещодавно розпочалася історія з блокуванням фінансової підтримки України та подальших політичних спекуляцій, пов’язаних із її схваленням, і це тоді, коли десятки фахівців з безпеки та експертів безпосередньо звертаються до Конгресу з посиланням на глобальні питання безпеки”, – зазначає Кислицький.

За його словами, фактично Україна опинилася у заручниках ситуації внутрішньополітичної боротьби у Конгресі США. Але є підстави для оптимізму.

“Паритет рейтингів обох партій створює збалансовану ситуацію, де рішення Сенату з більшістю демократів має бути затверджено Палатою представників, яку контролюють республіканці. Разом з тим, ми припускаємо, що здоровий глузд і аргументи, які закликають до глобальної безпеки відіграють свою роль, і Україна отримає очікуваний пакет фінансової допомоги”, – вважає аналітик.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *