Більшість ВПО з 1 лютого можуть залишитися без виплат

В Україні з лютого можуть скасувати виплати більшості переселенців. Їх хочуть продовжити тільки для тих українців, які не мають можливості працевлаштуватись через дітей (немає змоги віддати їх у дитячий садок чи школу).

3541_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Як розповіла віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв’ю телеканалу “Інтер”, ідею скасувати виплати близько 2 млн переселенців не підтримує президент та прем’єр. “З лютого більшість отримувачів можуть припинити отримувати допомогу”, – каже вона.

Зараз уряд очікує від Міністерства соціальної політики напрацювання нової постанови. Проблема полягає в тому, що дефіцит державного бюджету не дозволяє зберігати видатки без допомоги від міжнародних партнерів.

Як пояснила Верещук, зараз ведуться переговори для того, щоб переконати партнерів не зменшувати обсяги допомоги. Зазначимо, переселенці отримують кошти у випадку, якщо вони приїхали з тимчасово окупованої території чи із зони, де відбуваються активні бойові дії. Розмір допомоги становить 2 тис. грн на дорослих та 3 тис. грн на дітей. Така допомога нараховується для кожного члена родини.

Виплата допомагає українцям, що вимушено переїхали зі своїх домівок, орендувати житло, забезпечувати власні потреби в чужих містах. Також варто зазначити, що постанова про виплату діє лише до 1 лютого 2024-го. Тобто юридично йдеться не про те, щоб скасувати виплати, а про те, щоб продовжити їх не для всіх.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *