СБУ: спецслужби РФ створили праворадикальний телеграм-канал для обробки українських підлітків

СБУ: спецслужби РФ створили праворадикальний телеграм-канал для обробки українських підлітків

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Російські спецслужби створили молодіжний праворадикальний телеграм-канал для вербування українських підлітків. Про це 25 жовтня повідомила СБУ.

– Внаслідок комплексних заходів СБУ нейтралізувала мережу провокаторів, яких агресор використовував втемну. До складу групи входили 13-17-річні учні місцевих шкіл. Для їхнього дистанційного вербування спецслужби РФ створили молодіжний праворадикальний телеграм-канал. На цьому інтернет-ресурсі його російські адміністратори, використовуючи психологічні маніпуляції, закликали українських підлітків до вчинення актів антисемітизму в їхніх населених пунктах, — заявили в СБУ.

За інформацією СБУ, вербуванню піддалися  15-річний школяр з міста Радомишль у Житомирській області, а також чотири школярі з Дніпра, Львова та Вінниці.

У Радомишлі підліток наніс антисемітські написи на одному з меморіальних знаків, а також на приватний будинок. Під час обшуків за адресами проживання юнаків знайшли фотографії-звіти та компоненти для кустарного виготовлення вибухівки.

У СБУ заявили, що викрили нову спробу російських спецслужб розхитати внутрішню обстановку в Україні та дискредитувати державу на міжнародній арені. Розпочато кримінальне провадження за трьома статтями.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури своєю чергою повідомила, що телеграм-канал «Молодіжний націонал-соціалістичний батальйон» створив та адміністрував 14-річний житель Дніпра. 15-річний житель Радомишля у серпні зобразив нацистські символи на стелах декількох кладовищ, що вшановують борців проти нацизму в роки Другої світової війни.

– Осквернено меморіальний комплекс, приурочений до пам’яті розстріляних єврейських дітей під час Другої світової війни: намальовано свастику та образливі для жертв нацизму написи. Аналогічними символами пошкоджено і будинок місцевої жительки єврейської національності. Усі руйнування молодик сфотографував та надав адміністратору чату для оприлюднення у соцмережі, — розповіли у прокуратурі.

Також обшуки пройшли за місцем проживання фігурантів в Івано-Франківську. Вилучено балончик з фарбою та книги відповідної тематики.

 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *