Микитася повідомили про чергову підозру

Микитася повідомили про підозру в заволодінні 307 млн грн, виділених на будівництво складів для боєприпасів

Фото: facebook.com/mikitas.info

Колишнього нардепа та бізнесмена Максима Микитася повідомили про чергову підозру. Цього разу — в заволодінні 307 млн грн Міністерства оборони України, отриманих для будівництва складів для зберігання ракет та боєприпасів. Про це 25 жовтня повідомили НАБУ і САП.

Антикорупційні органи не назвали ім’я екснардепа. За інформацією видання «Слово і діло», йдеться про Микитася та його компанії “Укрбудмонтаж” та “Північно-український будівельний альянс”. 

– Компанія «Укрбудмонтаж» мала побудувати арсенал у Калинівці Вінницької області, а фірма «Північно-український будівельний альянс» – у Цвітосі Хмельницької області та Богданівці Кіровоградської області, — повідомило ЗМІ.

Разом із Микитасем підозри отримали його парламентський помічник Андрій Якусевич, директор компанії “Північно-український будівельний альянс” Олександр Дорош та експерший заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Колесник, який обіймав посаду в 2016-2019 роках.

За версією слідства, у 2018 році Міністерство оборони України уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. 

Законодавчі обмеження дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. Тоді нардеп і його помічник за допомогою службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ проштовхнули зміни до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу в розмірі 80%.

– У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній, — заявили в НАБУ. 

НАБУ опублікувало листування нардепа та його помічника у 2018 році, листування помічника нардепа із посадовою особою ЗСУ, а також телефонні розмови помічника з юристом компанії нардепа, телефонні розмови помічника з посадовою особою ЗСУ.

8 вересня Вищий антикорупційний суд України продовжив до 8 листопада строк дії обов’язків, покладених на колишнього народного депутата Максима Микитася, якого затримали у справі про підкуп мера Дніпра Бориса Філатова (хабар за будівництво міського метрополітену поза конкурсом). Також Микитась є фігурантом справи про заволодіння 81 млн грн на обміні квартир для Нацгвардії.

Фото: nabu.gov.ua

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *