Путін вперше після видачі ордера на його арешт виїхав за кордон

Путін вперше після видачі ордера на його арешт виїхав за кордон

Фото: REUTERS

Президент Росії Володимир Путін 12 жовтня відвідав Киргизстан – країну в Центральній Азії, яка має міцні стосунки з Москвою. Це перша закордонна поїздка російського президента після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт. Про це пише Reuters.

У Киргизстані Путін зустрівся з президентом Садиром Жапаровим. Обидві сторони підкреслили важливість співпраці та торговельних відносин між Росією і Киргизстаном. Путін також взяв участь у святковій церемонії з нагоди 20-річчя російської військової авіабази Кант, розташованої біля Бішкека. Ця авіабаза важлива для Росії, оскільки дозволяє контролювати регіон.

17 березня МКС видав ордери на арешт Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через депортацію дітей з окупованих територій України. Це означає, що Путін та Львова-Бєлова мають офіційний статус підозрюваних у скоєнні міжнародного злочину, а рішення суду мають виконувати всі країни, які визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Киргизстан не ратифікував Римський статут, який лежить в основі роботи МКС, тому не зобов’язаний арештовувати Путіна.

Путін із президентом Киргизстану Садиром Жапаровим. Фото: REUTERS

 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *