Кулебу назвав “три елементи” заморожених активів рф

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що Україна точно отримає від Заходу гроші на повоєнну відбудову із заморожених активів Росії. Ба більше, він стверджує, що перші гроші буде надано ще до закінчення повномасштабної війни.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Про це Кулеба заявив El Pais. Міністр наголосив: є “три елементи” заморожених активів, на які може розраховувати Україна. Це, зокрема:

самі заморожені активи, яких “вистачить, щоб покрити 80% потреб України у відновленні”;
доходи від цих активів;
податки на ці доходи.
“Ми зможемо відбудувати школи, лікарні, інфраструктуру за рахунок країни, що їх зруйнувала. Це відбудеться на 100%, питання у тому, в якому обсязі”, – сказав Кулеба.

При цьому міністр визнав: отримання коштів займає певний час. А тому слід “побудувати комплексну систему, щоб вирішити юридичні питання та фінансові механізми”.

“Це складний правовий, регуляторний та фінансовий інструмент. Але навіть якщо у когось є сумніви, це рішення доведеться ухвалити, тому що це найприродніше рішення з усіх можливих”, – підсумував він.

Про яку суму йдеться

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив: сума заморожених російських активів за кордоном становить близько 300 млрд доларів. І справедливо використовувати ці кошти для підтримки України.

“Рішення про використання заморожених російських активів для підтримки України буде цілком справедливою та законною відповіддю на агресію Росії проти України. Це буде правильний сигнал усім потенційним агресорам у світі: напад на іншу державу не приносить дивідендів, агресор змушений зрештою платити”, – переконаний президент.

Зеленський закликав партнерів почати роботу над створенням відповідної правової бази, щоб використання заморожених активів РФ на користь України стало можливим уже цього року.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *