Єврокомісія провела неформальні зустрічі з країнами ЄС, щоб обговорити деталі майбутнього пакету.
ЄС готує новий, 16-й пакет санкцій проти Росії. У ньому Європейська комісія має намір запропонувати заборону на імпорт російського первинного алюмінію.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на дипломатів ЄС. Зазначається, що новий санкційний пакет країни-члени Європейського Союзу сподіваються ухвалити у лютому – до третьої річниці повномасштабної війни РФ проти України.
За даними джерел агентства, у вівторок, 14 січня, Єврокомісія провела неформальні зустрічі з країнами ЄС, щоб обговорити деталі майбутнього пакету. Заборона буде вводитися поетапно, зазначив один зі співрозмовників.
“У листі наприкінці минулого року 10 країн ЄС запропонували подальші санкції щодо торгівлі з Росією, включаючи виробництво таких металів, як алюміній. Наразі блок з 27 країн-членів заборонив алюмінієві вироби, включаючи дріт, труби та фольгу. Вони становлять менше 15% імпорту ЄС цього металу, який використовується в транспортній, пакувальній та будівельній галузях. Значно легший за сталь, алюміній зараз є найкращим металом для виготовлення широкого спектру деталей для електромобілів”, – пояснюється в матеріалі.
Примітно, що у 2024 році США і Велика Британія заборонили імпорт вироблених у Росії металів. Проте у ЄС тоді відмовилися від аналогічного кроку, оскільки зустріли опір з боку деяких країн-членів блоку.
Після цієї новини еталонний алюміній на LME сягнув найвищого рівня майже за місяць – $2 602 за тонну. Проте вже до 17:15 за Гринвічем він знизився на 0,1% – до $2 576,50 за тонну.
Протягом останніх двох років імпорт російського первинного алюмінію до Європейського Союзу знизився – з січня по жовтень було імпортовано близько 6% від загального обсягу в 2,2 мільйона тонн, свідчать дані інформаційного провайдера Trade Data Monitor. При цьому у аналогічний період 2023 та 2022 років частка російського алюмінію становила 11% та 19% відповідно.
“Компанії ЄС і США можуть спровокувати гонку за альтернативні близькосхідні поставки, зокрема з Об’єднаних Арабських Еміратів і Бахрейну. За даними Міжнародного інституту алюмінію, у 2024 році регіон виробив майже 9% світових поставок”, – додають автори.