Що чекає валютний ринок наступного тижня?

Протягом кількох тижнів аграрії матимуть вирішальний вплив на валютний ринок.

93_1807580.jpg (61,83 Кб)

Найближчим тижнем валютний ринок буде формуватися суто економічною та регуляторною складовою. Усі інші впливи, такі як хід конфлікту та піар-зусиль під час дискусій щодо припинення бойових дій, слугуватимуть насамперед «додатковими» факторами та не загрожуватимуть стабільності ринку.

Такою точкою зору поділився директор департаменту фінансових ринків та інвестицій банку «Глобус» Тарас Лісовий.

«На мій погляд, спекулятивна інформація про обмінний курс, що виникає через тупик у переговорах, буде швидкоплинною. Важливо визнати, що це психологічно важкий період, оскільки війна виснажує суспільство, і будь-які затримки в переговорному процесі щодо припинення конфлікту справляють невтішний вплив. Тим не менш, валютний ринок значною мірою ізольований від будь-яких неекономічних впливів», – констатував експерт.

Він зазначив, що наступного тижня, як і раніше, монетарні стратегії НБУ, спрямовані на зміцнення гривні та стабілізацію споживчих цін, впливатимуть на курси валют, коливання курсу долара будуть незначними та прогнозованими.

“Є ймовірність, що 17 квітня під час засідання монетарного комітету НБУ може знову підвищити облікову ставку, можливо, до 16-16,5%, але такі дії регулятора багато в чому залежатимуть від ефективності попередніх коригувань. Незважаючи на це, будь-які подальші заходи щодо зміцнення курсу національної валюти сприятимуть пом'якшенню настроїв на валютному ринку”, – зазначив Лісовий.

За його словами, у найближчі кілька тижнів ключову роль на валютному ринку відіграватимуть аграрії: посівна спонукатиме їх продавати надлишки валюти, що призведе до автоматичного збільшення пропозиції, що дозволить регулятору трохи зменшити свій вплив на ринок.

Основні показники валютного ринку з 14 по 20 квітня, за прогнозами банкіра, будуть такими:

діапазони курсів: 41-41,6 UAH/USD і 44,5-45,5 UAH/EUR (на міжбанку) і 40,7-41,5 UAH/USD і 44,5-45,5 UAH/EUR (на готівковому ринку);
добові коливання курсів валют: на міжбанку – до 0,05-0,15 грн., в банках – до 0,1-0,2 грн., в обмінних пунктах – до 0,3 грн.;
середня різниця між курсами міжбанку та готівкового ринку: 0-0,2 грн.;
У понеділок очікується, що тижневі коливання курсу залишаться в межах 1-1,5% від початкового курсу.
“Таким чином, загальний сценарій на валютному ринку залишиться незмінним: поточні коливання курсу залишаться в допустимих межах. Національний банк, як і раніше, продовжить відігравати домінуючу роль, ефективно запобігаючи неконтрольованим змінам курсу”, – підсумував Лісовий.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *