Фінляндія дає біженцям 5300 євро за повернення в Україну

Міністерство внутрішніх справ Фінляндії опублікувало нове положення про допомогу в разі добровільного повернення біженців на батьківщину, йдеться зокрема і про українців. Виплата допомоги, передбачена в положенні, є частиною пакета заходів щодо добровільного повернення і виїзду.

2689_71_main-v1638810437.jpg (29.73 Kb)

Про це з посиланням на пресслужбу міністерства повідомляє Інтерфакс. “Новий регламент замінить попередній, термін дії якого закінчується наприкінці 2023 року. Новий регламент реалізує зобов’язання урядової програми з надання субсидії на добровільне повернення, щоб стимулювати якнайшвидший виїзд із країни та відмову від оскарження рішення про надання прихистку. Також було поставлено за мету гармонізувати розмір субсидії на рівні країн-компараторів”, – зазначено в повідомленні.

Згідно з новим положенням, розмір гранту на добровільне повернення становитиме 5300 євро, якщо заяву подано протягом 30 днів після повідомлення про перше негативне рішення щодо надання прихистку або відкликання заяви. Якщо заяву подано після 30 днів, розмір гранту буде знижено до 2000 євро. Можливість отримання вищої субсидії є одноразовим платежем.

“Новий регламент спростив схему надання субсидій на добровільне повернення. У додатку до попередньої постанови гранти були розділені на чотири категорії країн. Новий регламент скасовує це ранжування і робить розмір гранту однаковим для всіх, незалежно від країни”, – наголошується в повідомленні.

Допомога в добровільному поверненні може бути надана у вигляді фінансової підтримки на оплату проїзду та реінтеграції або у вигляді допомоги. Допомога в натуральній формі – це послуга або обладнання, що дає змогу тим, хто повертається, наприклад, пройти навчання або відкрити малий бізнес.

Допомога в добровільному поверненні регулюється законом про прийом заявників на міжнародний захист і законом про виявлення та допомогу жертвам торгівлі людьми. Допомога надається, якщо заявник отримав негативне рішення або відкликав своє клопотання про міжнародний захист.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *