Байден підписав закон про оборонну політику США

Президент США Джо Байден у п’ятницю, 23 грудня, підписав закон про оборонну політику США, в якому передбачено рекордні 886 мільярдів доларів на щорічні військові витрати. Документ також передбачає продовження ініціативи допомоги Україні до кінця 2026 року та виділення 300 мільйонів доларів.

3796_bdc1d6275256e3645b5e5ffd2c411ece-quality_75xresize_crop_1xallow_enlarge_0xw_740xh_400.jpg (37.15 Kb)

Про це повідомляє прес-служба Білого дому, а також інформагентство Reuters. Законопроект про оборонну політику Штатів було ухвалено Конгресом минулого тижня.

“Сьогодні я підписав закон HR 2670, “Закон про дозвіл на національну оборону (NDAA) на 2024 фінансовий рік” (“Акт”). Закон дозволяє асигнування на фінансовий рік головним чином для програм національної безпеки Міністерства оборони, Міністерства енергетики, Державного департаменту та розвідувального співтовариства”, – заявив Байден.

Цей документ регулює все: від підвищення заробітної плати військовослужбовцям та закупівель кораблів та літаків до такої політики, як підтримка іноземних партнерів, таких як Тайвань.

Закон обсягом близько 3100 сторінок передбачав підвищення заробітної плати військовослужбовцям на 5,2% та збільшив загальний бюджет національної безпеки країни приблизно на 3% до 886 мільярдів доларів. У ньому також перераховані деякі китайські компанії з виробництва акумуляторів, у яких Пентагон не має права купувати.

Крім того, законопроект продовжує один із заходів допомоги Україні – Ініціативу сприяння безпеці України – до кінця 2026 року, дозволяючи виділяти 300 мільйонів доларів на програму у фінансовому році, що закінчується 30 вересня 2024 року, та наступного.

Однак ця цифра невелика порівняно з 61 мільярдом доларів, які Байден попросив Конгрес схвалити, аби допомогти Києву у боротьбі з російським вторгненням. Республіканці відмовилися схвалити допомогу Україні без згоди демократів на значне посилення імміграційного законодавства.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки інвестували у власну оборонну індустрію десятки мільярдів доларів, щоб, зокрема, виробляти найважливіші для Збройних Сил типи озброєнь. Це посилить потенціал української армії зараз, а також дасть змогу стримувати російського агресора в майбутньому.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *