Чому Ірландія хоче суттєво скоротити підтримку українців

В Ірландії планують суттєво скоротити підтримку українців. Зокрема, безкоштовне розміщення біженців, що знову прибули, можуть обмежити до 3 місяців. Також обговорюється скорочення соціальних виплат.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Про це повідомляє The Irish Examiner . Зазначається, що над відповідними змінами працюють міністерство прем’єр-міністра Ірландії та міністерство інтеграції. Очікується, що невдовзі документ буде подано до Кабінету міністрів.

“Це стане серйозним зрушенням у політиці уряду. Українцям доведеться або орендувати житло у приватному секторі, або взяти у заставу житло за програмою “Пропозиція житла”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, наголошується, уряд також має намір розглянути питання про скорочення українцям соціальних виплат, які наразі без урахування житла становлять понад 200 євро на тиждень на дорослого та 140 євро на місяць на дитину до 18 років. Утім, уточнюється, це навряд чи станеться найближчим часом.

При цьому наголошується: зміни стосуватимуться не всіх українців. Тільки новоприбулих до країни.

Чому Ірландія скорочує підтримку українців

Як пояснюють аналітики, намір переглянути час проживання українців у житло, що надається після приїзду в країну, викликаний необхідністю привести пропозицію Ірландії у відповідність “з іншими країнами ЄС”. Зокрема, наголошується:

у Чехії українські біженці мають право на перебування у державному житлі максимум 150 днів;
у Польщі – 120 днів, потім їм потрібно оплачувати 50% вартості, а після 180 днів – 75%.
“Офіційні особи заявили, що нинішній підхід є “нестійким і непридатним” і що необхідна нова модель. Існують також “проблеми рівності” щодо громадян Ірландії та ЄС, а також інших груп мігрантів. Також вони зазначають, що кількість людей, які шукають тут міжнародного захисту” , не демонструє жодних ознак зниження”, – розповідають автори матеріалу.

Скільки українців проживає в Ірландії

На початок жовтня в Ірландії проживало майже 97 тис. українців, понад 73 тис. з яких “отримали державне житло на 1,5 млрд євро на рік”. Із загального числа:

майже 63 000 осіб – працездатного віку;
понад 27 000 дітей;
близько 6000 осіб віком від 66 років.
“Дані про доходи показують, що тут активно працевлаштовано 15 171 українця. Послугами Центру зайнятості скористався 30 431 українець працездатного віку”, – йдеться у матеріалі.

Водночас наголошується: українці продовжують приїжджати до країни. Зокрема, “до 200 осіб на день”.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *