Податкова матиме доступ до банківської інформації українців

В Україні в рамках Національної стратегії доходів планують скасувати банківську таємницю. Якщо зараз податковій передають інформацію лише про відкриття рахунків, то найближчими роками їй хочуть відкрити інформацію і про стан рахунку (скільки коштів надходить).

3541_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Так, податкова матиме доступ до банківської інформації українців. “Контролюючим органам буде надано можливість посилити контроль за доходами та витратами фізичних осіб шляхом надання контролюючим органам доступу до банківської інформації про рух коштів на рахунках платників податків”, – йдеться у повідомленні.

Насправді чинний закон дуже розширює можливості податкової для розкриття банківської таємниці. У 62-й статті закону “Про банки та банківську діяльність” говориться, що банківська таємниця може розкриватися на письмову вимогу податкової.

Також Мінфін, коли проводить верифікацію одержувачів будь-якої державної виплати (пенсії, допомоги, субсидії тощо), має право отримати доступ до банківської таємниці. Достатньо написати листа до податкової. Розкрити банківську таємницю можуть і нотаріуси, і виконавці судових рішень, правоохоронці, і ті, хто отримав рішення суду.

“Інформація про діяльність та фінансовий стан клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею” , – йдеться у законі.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *