Розробники запустили мейннет Celestia з модульною структурою

Розробники запустили мейннет Celestia з модульною структурою

Команда Celestia Labs завершила розгортання бета-версії основної мережі під назвою Lemon Mint.

Блокчейн дасть змогу роллапам (rollups) та іншим модульним ланцюжкам використовувати Celestia для забезпечення доступності даних і консенсусу.

Lemon Mint запропонує новий метод масштабування – ноди зможуть підтверджувати доступність даних без необхідності завантаження всього набору для конкретного блоку.

“Celestia – перший модульний блокчейн, який надійно масштабується залежно від кількості користувачів. Завдяки цьому будь-хто може створити власну мережу”, – прокоментував представник Celestia Foundation Екрам Ахмед.

Архітектура Celestia розроблена таким чином, щоб дозволити її нодам одночасно досягати консенсусу в різних мережах під час виконання транзакцій офчейн.

Поділ досягається за рахунок чіткої ізоляції рівнів консенсусу і виконання.

Така конфігурація дає змогу Celestia зосередитися насамперед на створенні організованого та системного підходу до зберігання даних, залишаючи виконання транзакцій окремим ланцюжкам.

У жовтні 2022 року Celestia Labs залучила $55 млн у раунді під керівництвом Bain Capital Crypto і Polychain Capital.

Нагадаємо, у березні компанія виділила розроблену модульну структуру Rollkit для підтримки роллапів на блокчейні біткойна в окремий напрямок бізнесу.

Раніше низка бірж, включно з Binance, анонсували підтримку токена TIA.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *