Світовий ринок ШІ-продуктів досягне $990 млрд до 2027 року. Таку думку висловили експерти консалтингової фірми Bain у звіті.
ШІ-індустрія, включно із сегментами послуг і обладнання, щорічно зростатиме на 40-55%, починаючи із зафіксованих минулого року $185 млрд. Це призведе до виторгу від $780 млрд до $990 млрд, вважають у Bain.
Зростання стимулюватиметься розвитком більших ШІ-систем, більших дата-центрів для їхнього навчання і роботи, компаніями та урядами, що використовують технологію для підвищення ефективності.
За словами Bain, попит зростає настільки швидко, що можуть виникнути проблеми в ланцюжку постачання компонентів, таких як чіпи. У поєднанні з геополітичною напруженістю зростання продажів викличе дефіцит напівпровідників, ПК і смартфонів.
Попит на складники для мікросхем може зрости на 30% або більше до 2026 року, це чинитиме тиск на виробників, зазначили експерти Bain. Вартість великих дата-центрів може підскочити з поточних $1-4 млрд до $10-25 млрд через п’ять років. Їхня потужність зросте вище гігавата з 50-200 мегават.
«Очікується, що ці зміни матимуть величезний вплив на екосистеми, що підтримують центри оброблення даних, включно з інфраструктурою, виробництвом електроенергії та охолодженням», — ідеться у звіті.
У Bain додали, що компанії почали виходити за рамки експериментальної фази та масштабувати генеративний ШІ у своїх операціях. Невеликі, легкі та ефективні моделі можуть стати кращими для підприємств і країн на тлі побоювань, пов’язаних із витратами та конфіденційністю даних.
Раніше аналітик Bitwise Хуан Леон заявив, що до 2030 року світовий ВВП збільшиться на $20 трлн за рахунок індустрій цифрових активів і штучного інтелекту.
У дослідженні Bitcoin Policy Institute йдеться про те, що обсяг споживаної енергії ШІ, ймовірно, вже перевищив витрати на майнінг біткоїна.
Нагадаємо, у вересні CEO OpenAI Сем Альтман розповів про масштабні переваги розвитку штучного інтелекту.