Водії – міжнародники повинні будуть отримати “код 095”: що це таке

Україна переходить на європейський стандарт ліцензування вантажних перевезень. Саме тому, у 2025 році всі водії, що виконують міжнародні перевезення, повинні будуть отримати новий сертифікат – кваліфікаційну карту водія (“код 095”).

7647_4ed2a7386e65219e5eb5690686b7a90d.jpg (38 Kb)

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад і територій. У відомстві наголосили, що це покращить якість та безпеку перевезень, а також забезпечить євроінтеграцію України у галузі транспорту.

“Оновлена у червні 2024 року процедура ліцензування перевізників серед іншого передбачає необхідність проходження профільної підготовки водіями, що виконують міжнародні перевезення вантажів чи пасажирів. Йдеться про отримання так званого “коду 95″, що підтверджує професійну компетентність водія”, – зазначили у міністерстві.

Що таке “код 095”?

Кваліфікаційна карта водія (“код 095”) – це офіційне підтвердження наявності у водія необхідної кваліфікації для здійснення вантажних перевезень масою понад 3,5 тонни для категорій “C”, “D” і “E”. Водій отримує це свідоцтво після успішного проходження спеціальних курсів.

Навчання триває 4-8 тижнів для водіїв, які отримали водійське посвідчення після 2021 року, для решти це займе один тиждень. Переважно курси проходять онлайн. Отримати сертифікати можна в будь-якому з 21 сертифікованого навчального центру у десяти регіонах, зокрема у:

Київській області;
Львівській області;
Одеській області;
Дніпровській області;
Харківській області;
Вінницькій області;
Рівненській області;
Закарпатській області;
Чернігівській області;
Чернівецькій області.
Такий документ стане обов’язковим з 20 серпня 2025 року. Він видається у формі пластикової картки та дійсний протягом 5 років. Наразі “код 095” видали вже 13 тис. водіїв – відповідну інформацію внесли до електронного реєстру водіїв.

Окрім приведення ліцензування перевізників у відповідність до стандартів Євросоюзу, такий документ засвідчує наявність відповідних навичок та знань у водіїв, сприяє безпеці руху та дає можливість уникнути зайвих труднощів під час навантаження, вивантаження та виконання перевезень.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *