Офіційний курс валют в Україні на 27 липня: євро подорожчав на 5 копійок, що з доларам?

На четвер, 27 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Ціна євро зупинилася на рівні 40,45 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні 5 копійок. 

 Курси валют НБУ станом на 27 липня:

  • 1 долар – 36,56
  • 1 євро – 40,45
  • 1 польський злотий – 9,14
  • 1 швейцарський франк – 42,38
  • 1 юань – 5,11.

Oficijnij Kurs Valjut V Ukrayini Na 27 Lipnja Yevro Podorozhchav Na 5 Kopijok Shho Z Dolaram 27486c9, Business News

Вартість євро та долара станом на 27 липня, дані: НБУ

Чи наблизиться курс до офіційного рівня

Фінансовий аналітик Василь Невмержицький вважає, що передбачити майбутній курс долара досить важко. Це пов’язано з бойовими діями на території України. 

“У нас є ситуації як підрив росіянами Каховської ГЕС. Тобто це все події, які ми не очікували. Тому ніхто не може прогнозувати, що буде з курсом. Ми ніколи не жили у такій ситуації, яка є зараз. Ми не знаємо, які можуть бути завтра виклики”, – сказав Невмержицький.

На його думку, НБУ прийняв вдалі заходи щодо грошово-кредитної валюти та контролю валютної політики. Це сприяло стабільності банківської системи.

“Це, відповідно, населення України несе гроші в банк на депозити. Ми бачимо зростання грошових коштів у гривні на банківських рахунках. Також, картки, якими користуються українці за кордоном та розраховуються у валюті за товари та послуги, працюють. При цьому курс показав, що гривня укріпилася до майже 37 гривні. Це говорить про те, що з боку населення є довіра до національної грошової одиниці”, – додав Невмержицький.

Директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Золотько вважає, що на фоні масового розпродажу валюти, цілком ймовірні тимчасові хвилі зміцнення гривні, тому що таке вже траплялося протягом 2023 року. Вона наголосила, що мінімум вартості долара на готівковому ринку знаходиться в коридорі 37,0- 37,2 гривні за долар. 

Раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 1000 гривень. Крім того, після націоналізації Сенс Банку бюджет втратить до 5 мільярдів гривень від грального бізнесу.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *