Успіх будь-якої справи, підприємства, організації, компанії, бізнесу багато в чому залежить від того, наскільки грамотно діє його керівник. Причому ця грамотність дій стосується всього: і прийняття будь-яких професійних рішень, і організації робочого процесу, і створення доброзичливої атмосфери в колективі, і так далі. Тому не дивно, що навколо керівної посади завжди розгорається чимало дискусій. І одне з найбільш поширених питань — статева приналежність начальника. Спробуємо розібратися, в чому полягають плюси та мінуси чоловіків і жінок на керівних постах, інформує Ukr.Media.
Переваги начальника-чоловіка
Так склалося історично, що чоловіки більшою мірою асоціюються з посадою боса. Однак спробуємо, відкинувши забобони, об'єктивно виділити основні переваги начальників чоловічої статі:
- Чіткість і конкретність при прийнятті рішень, складанні планів і т.д. Більшість чоловіків все-таки більшою мірою тяжіють до математичної логіки та навіть, якоюсь мірою, до категоричності.
- Менша емоційність. Тут, знову ж таки, мова йде про більшість, а не про всіх, оскільки люди бувають різні. Однак найчастіше представникам чоловічої статі простіше абстрагуватися від почуттів і емоцій, щоб поступити з найбільшою вигодою для своєї організації.
- Уміння розробляти довгогральні стратегії. Чоловікам, як правило, простіше будувати плани на довгострокову перспективу і поступово займатися їх реалізацією, не дозволяючи поточним малозначним нюансам збити їх з пантелику.
- Готовність до ризику. Це не завжди добре, хоча в умовах сучасного ринку і жорсткої конкуренції часом просто необхідно. І сильна половина людства найчастіше легше приймає ризиковані рішення.
Недоліки начальника-чоловіка
- Тепер спробуємо оцінити ключові недоліки, які має більшість представників сильної статі на керівних посадах:
- Менші здібності до емпатії. Для успішної роботи важливо, щоб кожному співробітнику було психологічно комфортно. Однак чоловіки, як правило, не дуже чутливі до таких тонких матерій.
- Недостатня увага до деталей. Як вже було зазначено, начальники чоловічої статі в більшості своїй — відмінні стратеги, проте в дрібних щоденних справах вони цілком можуть допустити промах через небажання заглиблюватися в деталі.
- Менша психологічна стійкість. Чоловікам буває складніше впоратися з клубком складних проблем і ситуацій, бо від природи вони сильніші фізично, але дещо менш стійкі та гнучкі з психологічної точки зору.
- Готовність до необдуманого ризику. Це зворотна сторона медалі щодо однієї з переваг чоловіків-начальників: їх пристрасть до авантюр часом призводить до необдуманих і згубних для компанії рішень.
Переваги начальника-жінки
До числа основних плюсів дами на керівній посаді можна віднести:
- Тактовність і ввічливість. Представницям прекрасної статі простіше встановити теплі відносини з підлеглими, знайти спільну мову з кожним з них, створити згуртований і доброзичливий колектив.
- Підвищене почуття відповідальності. Жінки-начальниці тому і стежать за дрібними поточними справами набагато більш пильніше, ніж чоловіки, що їм в принципі властиво нести відповідальність за великий обсяг роботи.
- Обережність і передбачливість. Керівники з числа дам найчастіше дуже ретельно зважують всі за і проти, перш ніж прийняти будь-яке рішення. Вони шукають всю необхідну інформацію і намагаються чинити об'єктивно найбільш вигідно.
- Менша схильність до суперництва. Начальниці рідко поводяться певним чином лише для того, щоб досадити конкуренту без особливого виграшу для самої організації. Тоді як в чоловіках самолюбство і спрага здолати суперника виявляються набагато частіше.
Недоліки начальника-жінки
У дам на керівних постах є і свої недоліки, найбільш значущі з яких перерахуємо нижче:
- Залежність від настрою. Звичайно, відповідальні жінки-начальниці намагаються контролювати свої емоції, однак в цілому представницям прекрасної статі складніше залишатися неупередженими, ніж чоловікам.
- Надмірна педантичність. Та сама підвищена увага до дрібниць, яка властива багатьом жінкам, може грати не тільки на користь, але і на шкоду роботі: зайва педантичність може привести до зайвих тимчасових витрат на малозначні справи.
- Надмірна передбачливість. Знову ж, бажання скрупульозно зважувати всі «за» і «проти» перед прийняттям серйозного рішення можуть зіграти з жінкою-босом злий жарт. Бо часом треба вміти ризикнути та швидко зреагувати, щоб в результаті залишитися в плюсі.
- Складність в підтримці дисципліни. Можливо, справа частково в жіночій природній м'якості, або у стереотипах, які в'їдаються в підкірку, однак чоловікові-начальнику набагато простіше домогтися того, щоб його слухалися, ніж жінці.
Як ви вже, мабуть, здогадалися, ми не прийдемо до конкретної відповіді: це було б абсурдно. Насправді, при всіх плюсах і мінусах, хороші начальники зустрічаються і з числа чоловіків, і з числа жінок, так само як і погані. Більш того: найбільш успішним, як правило, виявляється такий стиль керівництва, в якому поєднані особливості як жіночих, так і чоловічих способів управління людьми. Тому судити про професіоналізм боса по одній лише його статі однозначно не варто.
Джерело: ukr.media