Небезпечна ранкова звичка, що руйнує ваш продуктивний день

Якщо ви схожі на більшість американців, то, можливо, зранку ви маєте інтуїтивне бажання перш за все перевірити свою електронну пошту. Ця звичка якимось чином стала майже основоположною потребою, ніби просунувшись в основу піраміди Маслоу, що стоїть трохи нижче за відвідування туалету чи чищення зубів. Здається, це лише безневинне спонукання, хоча цілком зрозуміле в наш вік технологій та постійного доступу до сервісів, але насправді воно може призвести до проблем протягом решти вашого робочого дня. Тож якщо у вас є звичка перевіряти електронну пошту під час сніданку (або навіть раніше), пропонуємо прочитати далі уважно, інформує Ukr.Media.

Що кажуть дослідження

Чому ми згадали американців? Все просто — за ними є статистика:

  • 55% людей перевіряють свою електронну пошту перед роботою;
  • 17% американців перевіряють електронну пошту, як тільки прокидаються;
  • 1 з 3 мільйоналів перевіряє електронну пошту відразу після пробудження.

Дослідження показали, що перевірка повідомлень при першому пробудженні насправді збільшує ваше занепокоєння. Коли ви налаштовуєте свій робочий день із тривожного стану, ви з більшою ймовірністю відчуєте себе пригніченим, нещасним і, зрештою, працюватимете з меншою ефективністю (до речі, аналогічний ефект тривожності формують і новини з телевізора або з соціальних мереж).

Чим небезпечна ця звичка

Перевірка електронної пошти насамперед з ранку перемикає ваш мозок у реактивний режим і може налаштувати вас на хаотичний та менш продуктивний робочий день. Ваша поштова скринька — це не більше ніж список завдань від інших людей. Вдумайтесь у це на секунду! Якщо ви починаєте свій день з реагування на надзвичайні ситуації та потреби інших людей, ви відволікаєте увагу та енергію від своїх пріоритетів.

Щоб знизити стрес і підвищити особисту ефективність, критично важливо починати ранок із позиції "сам собі бос" — методично і навмисно розставляти пріоритети, як ви розпорядитеся своїм часом та енергією протягом дня. А постійний моніторинг електронної пошти дуже часто, може перешкодити вам у цьому. Чому так відбувається? Розглянемо 3 поширені сценарії:

Типові сценарії ранку

1. Звучить будильник, ви берете телефон, щоб вимкнути його, а потім, звичайно, перевіряєте електронну пошту. Чи немає термінових повідомлень від начальника/колег/клієнтів? Один із перших листів — це ваші щоденні (розважальні) новини. І ви не можете пройти повз захопливий заголовок. Знаменитості знову начудили, модний стартап злетів і отримав мільйонні інвестиції, новий законопроєкт вводить у ступор. Чорт! тепер ви відстаєте від графіка і, ймовірно, у вас не буде часу на підготовку до зустрічі о 9-й ранку. Що ж, доведеться імпровізувати.

2. Ви завжди переглядаєте свою електронну пошту, коли їсте ранкову вівсянку (здорову та корисну, все як треба). І вам не терпиться прочитати відвертий лист від вашої колеги. Коли ви трохи поперхнетеся, читаючи її емоційне повідомлення, ви відразу почнете подумки зациклюватися на ньому (і роздумах як їй відповісти). Тепер ви схвильовані та голосно командуєте своїм дітям схопити рюкзаки та бігти, щоб вчасно дістатися автобуса. І продовжуєте нервувати через свою інтерпретацію швидко прочитаного електронного листа.

3. Годування вашого малюка вранці може зайняти так багато часу, що ви виробили звичку одночасно перевіряти електронну пошту на телефоні. Сьогодні вранці ви такі раді, що змогли швидко відповісти на важливе повідомлення клієнта. На жаль, за 45 хвилин, коли ви сідаєте за стіл і відкриваєте пошту, ви бачите гнівне повідомлення від свого шефа. Насправді ви відправили клієнту невірну інформацію про ціни (бо випадково помилилися під час годування), і тепер вам доведеться пояснити це своєму босу… чорт!

Яка ранкова звичка вам потрібна?

Хоча перевірка електронної пошти перед чищенням зубів може здатися цілком природною, це просто жахливий спосіб розпочати день. Така звичка створює ризики, ви бачили їх у типових сценаріях. Однак часто важливішим є величезна втрачена вигода — ця ранкова звичка заважає вам налаштуватися на свої пріоритети та виконати важливі завдання зі стану спокою та впевненості.

Найважливіший спосіб розпочати ранок — це на ваших умовах. Коли ми віддаємо свою увагу вхідним повідомленням, ми втрачаємо контроль і дозволяємо зовнішнім факторам визначати, як розвиватиметься наш день.

Звичайно, не існує жорстких правил, коли і як часто перевіряти електронну пошту, і завжди будуть особливі обставини, які стануть "виключенням з правил". Однак для звичайних днів, яких більшість, звичка рефлекторно перевіряти електронну пошту насамперед з ранку — скоріше шкідлива.

Проаналізуйте свої ранкові звички:

  • Коли ви перевіряєте електронну пошту після пробудження?
  • Ви швидко переглядаєте/уважно читаєте електронні повідомлення перед сніданком?
  • Чи відповідаєте ви на електронні листи до того, як офіційно розпочався ваш робочий день?

Якщо ви відповіли "так" на одне або кілька цих питань, подумайте, наскільки ця звичка вам допомагає? Так як це вже звичка, то може бути легко собі відповісти "звичайно допомагає", але дайте відповідь собі чесно, як це насправді вам допомагає?

Пам'ятайте: те, що вам подобається ще не означає, що це хороша ідея. Насправді набагато частіше звички, які є найкращими для нас — фізичні вправи, правильне харчування, медитація — часто спочатку здаються неприродними або важкими, і нам доводиться просто змушувати себе виконувати їх, поки вони не почнуть відчуватися природнішими.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *