Зеленський виступив на саміті лідерів ЄС щодо членства України

Зеленський виступив по відеозв’язку на саміті лідерів ЄС щодо членства України

Фото: REUTERS/Julia Nikhinson

Президент Володимир Зеленський виступив на засіданні Євроради по відеозв’язку. Про це повідомив “Інтерфакс-Україна”. На саміті, який розпочався у Брюсселі, лідери країн ЄС мають дати зелене світло початку переговорів щодо членства України.

– Сьогодні особливий день. І цей день увійде в нашу історію. Добре це чи погано для нас, історія зафіксує все. Кожне слово, кожен крок, кожну дію та бездіяльність. Хто за що воював, – заявив Зеленський.

Він сказав, що президент Росії Володимир Путін за рік нічого не виграв – ані в боях проти України, ані у спробах розділити та принизити європейців. З огляду на це Зеленський переконаний, що “нині не час для напівзаходів і коливань”. 

– І дуже важливо, щоб Європа сьогодні не впала у нерішучість. Ніхто не хоче, щоб Європу вважали такою, що не заслуговує на довіру. Або як нездатну ухвалювати рішення, які вона підготувала сама, – заявив він.

Президент додав, що “сьогодні той день, коли рішучість буде або у Брюсселі, або у Москві”. 

За словами Зеленського, цими днями він спілкувався з багатьма лідерами ЄС і “не почув жодних контраргументів, чому б нам не реалізувати план, узгоджений усією Європою”, вочевидь натякаючи на коротку розмову з лідером Угорщини Віктором Орбаном.

– Минулого року Україна отримала чіткі рекомендації, як рухатися далі. Ми ухвалили ключові закони. Ви всі, наголошую – всі, добре знаєте, що ми виконали всі зобов’язання. І було ясно позначено у графіку ЄС – сьогодні день політичного рішення у відповідь на те, чого ми досягли. Йдеться про відкриття переговорів про вступ України. А в березні наступного року – затвердження переговорних меж для просування вперед. Жодної бюрократії. Усе дуже ясно, – деталізував президент.

Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС не зраджувати народ України та його віру в Європу. 

Саміт лідерів ЄС триває у Брюсселі 14-15 грудня. Він розглядатиме, серед іншого, питання про початок переговорів про вступ України до ЄС та про фінансову допомогу. Рішення мають узгодити всі 26 лідерів країн ЄС, у той же час Україну не підтримує прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Європейській раді розпочати з Україною переговори щодо членства у Європейському Союзі. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *