Зеленський прокоментував затримку допомоги від США

США не зрадять Україну і виконають усі взяті на себе зобов’язання. Питання лише в датах – адже розуміння як із президентом країни Байденом, так і з обома партіями досягнуто.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Про це під час пресконференції повідомив президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що у США розуміють:

як на ситуацію, що склалася, впливає перенесення дат надання допомоги України;
що наполегливість України у цьому питанні “не штучна”.
“Працюємо дуже сильно. Впевнений, що США нас не зрадять. США – дуже потужна цифра допомоги. Вони знають деталі, як впливає на перенесення дат, знають, що наша наполегливість не штучна. Вона потрібна для стійкості оборони… Я знайшов розуміння з президентом Байденом та з обома партіями. Питання в датах”, – сказав президент.

При цьому він висловив упевненість, що Україні вдасться отримати допомогу від ЄС – у розмірі 50 млрд євро. За його словами, відповідне рішення буде ухвалено найближчим часом.

Ба більше, наголосив Зеленський, вже цього тижня Україна отримає від Євросоюзу 1,5 млрд. євро. “Щодо 50 млрд євро – впевнений, рішення буде ухвалено найближчим часом”, – запевнив він.

“Допомога потрібна зараз. Це мій сигнал до ЄС щодо відкриття їх пакету допомоги. Ми один одного почули. І сигнал від США це буде сигнал від США, а рішення ЄС це буде рішення ЄС. Що стосується допомоги США – мені здається, що буде дуже скоро”, – сказав президент.

Хто ще допомагає Україні

Водночас президент наголосив: допомогу Україні надають багато держав. Зокрема:

Бельгія гарантувала 1,7 мільярда (валюту не зазначено. – Ред.);
Данія – 4,2 мільярда;
Корея 2,3 мільярда;
Латвія, Литва, Нідерланди – сотні мільйонів;
Норвегія – 7,5 мільярда;
Франція – 2 мільярда;
Німеччина – 8 мільярда;
Швеція – понад 0,5 мільярда;
Японія – “багатомільярдна допомога”.
“Я вдячний новим відносинам з ЄС, країнами Європи, які нас дійсно сильно, дуже сильно поважають, пишаються нашими людьми, ми вибудували з ними особливі особисті стосунки. Довгострокова допомога буде тим плечем, якщо будуть ризики. Партнери нас не підведуть”, – резюмував Зеленський.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *