Зеленський на саміті: Наша Формула світу може стати взірцем у разі інших агресій

Зеленський на саміті: Наша Формула миру може стати взірцем у разі інших агресій

Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський під час виступу на третій зустрічі радників щодо реалізації Формули миру на Мальті заявив, що українська Формула миру згодом може стати взірцем для забезпечення повної сили міжнародного права у разі агресій проти інших країн. Про це повідомляє прес-служба президента.

– Що головне може зробити Формула миру? Дуже важливі речі. Перше: Формула світу забезпечує повну силу Статуту ООН для припинення агресії проти нашої держави та усунення її наслідків, а отже, згодом може стати взірцем для аналогічного забезпечення повної сили міжнародного права у разі інших агресій. Друге: Формула миру дозволяє кожній країні стати лідером у своїй частині зусиль щодо повернення світу та зіграти самостійну роль у співтворчості світу. І третє: наші спільні зусилля закладають нову світову традицію єднання – такого єднання, яке допомагає завершити війну одній країні, допомагає нам навчитися, як завершувати всі війни, – заявив український лідер.

Зеленський зазначив, що немає такої частини землі, яка не пізнала б пролитої в битвах людської крові, але висловив прагнення, щоб одного разу історія людей стала історією виключно світу. За його словами, і в Україні, і на Близькому Сході, і в країнах Африки відповіддю на питання “чи працюють міжнародні закони” є плач матерів, які ховають своїх синів та дочок, убитих війнами, та розпач дітей, яких війни роблять сиротами. Але Україна зараз може дати світові інший варіант, зазначив він, говорячи про нашу Формулу миру.

28 жовтня на Мальті розпочалася третя зустріч для підготовки саміту щодо реалізації запропонованої Україною “Формули миру”, на ній представлено понад 65 держав. На першій сесії зустрічі Україна разом із партнерами презентували п’ять пунктів української Формули світу, над якими працювали робочі групи, та своє бачення імплементації.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *