Зеленська і королева Нідерландів запустили україномовний аудіогід в національному музеї в Амстердамі – Новини на KP.UA

Зеленська і королева Нідерландів запустили україномовний гід в нацмузеї в Амстердамі

Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Олена Зеленська та королева Нідерландів Максима презентували україномовний аудіогід в національному музеї в Амстердамі (Рейксмузеї). Про це повідомили на сайті президента України та на вебсторінці королівської родини Нідерландів. Це ювілейний 65-й аудіогід у межах проєкту дружини президента та третій у Нідерландах.

– Для мене особливо важлива історія про цікавинку вашого музею – «Нічну варту» Рембрандта. Вона кілька разів зазнавала нападів вандалів, але вижила. Надія, що після темряви буде світло, надзвичайно надихає в ці темні часи, – сказала перша леді під час онлайн-події.

Гід озвучила нідерландська актриса українського походження Вікторія Кобленко. Відеоекскурсію українською мовою створила українська режисерка та сценаристка Марія Пономарьова, а гідом стала українська художниця Наталія Владичко, яка працює в цьому музеї.

Рейксмузей. Фото: president.gov.ua

Рейксмузей. Фото: president.gov.ua

Напередодні також у Фінляндії було відкрито український аудіогід на одній із найбільших туристичних локацій країни – острові-фортеці Суоменлінна (Свеаборг) у Гельсінкі.

– Коли вона ще була військовим об’єктом, тут служило багато українців, і навіть проживала у якості дружини офіцера видатна українська актриса XIX – початку XX століття Марія Заньковецька, – розповіла Зеленська у своєму фейсбуці.

У 2022 році Рейксмузеум щонеділі організовував безкоштовні екскурсії для українців. Постійна експозиція музею включає колекцію шедеврів золотої доби голландського живопису. «Нічна варта» – назва, під якою відома картина Рембрандта «Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенберґа», написана 1642 року. 

У лютому королева Нідерландів Максима відвідала Кариби у сукні-вишиванці українського бренду FOBERINI.

«Нічна варта» Рембрандта.

Остров-фортеця Суоменлінна (Свеаборг) у Гельсінкі. Фото: president.gov.ua

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *