Завербований ГУР російський військовий здав в український полон 11 росіян

Завербований ГУР російський військовий “здав” в український полон 11 росіян

Фото: ukrinform.ua

Завербований Україною російський кадровий військовий, лейтенант Данило Алфьоров поміг здатися в український полон 11 росіянам. Коли була загроза життю Алфьорова, Україна здійснила спецоперацію «Бариня» з його виводу на підконтрольну територію. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов на пресконференції за участю Алфьорова, повідомив Укрінформ.

– Внаслідок спецоперації «Бариня» на український бік перейшов лейтенант, кадровий військовий РФ Алфьоров Данило Володимирович, який з червня 2023 року активно співпрацював із Силами безпеки й оборони України, Головним управлінням розвідки. Алфьоров переконав і добровільно перевів 11 військовослужбовців РФ в полон декількома партіями, — розповів Юсов.

Данило Алфьоров розповів, що звʼязався з українською стороною за допомогою проєкту «Хочу жить». Київ запропонував йому знайти інших військовослужбовців РФ, які хочуть здатися в полон за програмою. 

– За період співпраці мені вдалося вивести в полон три групи військових. Після того, як мене почали підозрювати, я сказав куратору з «Хочу жить», що виходжу. Потрапивши на територію України, зустрівши українські ССО, я пройшов всі процедури, передбачені для військових РФ, які здалися в полон, — розповів російський військовий.

Транспортуванням Алфьорова на підконтрольну Україні територію займалися Сили спеціальних операцій ЗСУ.

У серпні в результаті спецоперації ГУР російській пілот Максим Кузьмінов перегнав в Україну російський бойовий гелікоптер Мі-8. Родину Кузьмінова завчасно вивезли з РФ. 

Фото: ukrinform.ua

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *