Уряд підтримав законопроєкт про реформування вищої освіти

Уряд підтримав законопроєкт про реформування вищої освіти — заочну форму замінять дистанційною

Фото: facebook.com/oksenlisovyi

Уряд підтримав законопроєкт про реформування вищої освіти в Україні. Законопроєкт замінює заочну форму навчання на дистанційну та дає студентам право обирати конкретну спеціальність вже після вступу до вишу. Про це 23 жовтня повідомили міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та Мінцифри.

– 20 жовтня уряд запропонував на розгляд ВР законопроєкт, що сприятиме розвитку індивідуальних освітніх траєкторій студентів та вдосконаленню освітнього процесу у вищій освіті, — написав Лісовий у фейсбуці. 

Згідно із запропонованими змінами, замість заочної та вечірньої форм здобуття освіти впроваджується дистанційна. Студенти, які нині навчаються на заочній та вечірній формах, зможуть завершити своє навчання. А починаючи з 2024 року нові вступники вже обиратимуть або денну, або дистанційну форми здобуття освіти.  

Студенти зможуть обрати спеціальність після другого курсу.

– Наприклад, обираєте галузь «Соціальні науки», навчаєтеся 2 роки, а потім можете визначитися, яка галузь вам найбільше підходить — соціологія, соціальна робота чи політологія, — пояснили у Мінцифри.

У студентів-контрактників з’явиться можливість регулювати строки навчання. Вони зможуть завершити бакалаврську програму за 3, 4, 5 або ж 6 років. 

Міністр освіти і науки України заявив, що зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти і викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Він навів приклад українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю. 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *