Газонокосарки замість мопедів: які ще іранські дрони можуть атакувати Україну

«Газонокосарки» замість «мопедів»: які ще іранські дрони можуть атакувати Україну

Фото: twitter.com/IranDefense

Останні обстріли Києва Росія вела якимись особливими БПЛА. Такі ж гучні, як Shahed 136 іранської розробки, проте звук їхнього польоту інший. Через цю відмінність у народі їх відразу ж назвали «газонокосарками», на відміну від «мопедів» (Shahed-136). KP.UA розбиралася, що це за нові іранські безпілотники.

Російські окупанти кілька днів атакують Україну безпілотниками “невстановленого типу” із деталей, куплених на китайському маркетплейсі. Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. “Фактично там з AliExpress куплені двигуни. Таким чином противник їх застосовуватиме. Це вже не вперше, коли з простих матеріалів, як кажуть, “з палиць”, ліплять літак і запускають у бік нашої країни”, – сказав Ігнат. Він зазначив, що безпілотники все одно небезпечні, незважаючи на кустарний спосіб виготовлення. “Як не крути – це БПЛА ударного типу, кілька кілограмів вибухівки він несе, тому становить небезпеку”, – наголосив спікер ВС.

Варто зазначити, що Іран приділяє безпілотній авіації дуже багато уваги. Причина цього багаторічні санкції, які обмежували розвиток пілотованої авіації та будь-яких складних систем озброєння. Тому БПЛА в Ірані є досить багато, а також часто застосовують їх у військових діях, які постійно веде Іран з сусідами. І, крім уже відомого в Україні Shahed-136, у Ірана є і інші моделі.

Shahed-136 – дрон, що використовується ворогом з перших днів війни. Фото: wikipedia.org

Me’raj-532 може нести 50-кілограмову бомбу

В Ірані розробили новий дрон-камікадзе Me’raj-532, який, як стверджують іранці, може вражати цілі на відстані до 450 кілометрів. Голова науково-дослідного підрозділу Сухопутних сил Корпусу вартових Ісламської революції Алі Кухестані заявив, що новий дрон-камікадзе вже успішно пройшов випробування.

Кухестані стверджує, що Me’raj-532 оснащений поршневим двигуном та 50-кілограмовою боєголовкою. Дрон може перебувати в повітрі до трьох годин на максимальній висоті 3,6 кілометра. За словами голови науково-дослідного підрозділу, Me’raj-532 можна легко та швидко зібрати та підготувати до польоту.

Нагадаємо, іранські дрони-камікадзе Shahed-136, які Росія часто застосовує в Україні, можуть летіти на відстань понад тисячу кілометрів та нести приблизно 40 кілограмів вибухівки.

Нова розробка іранців, звук його польоту відрізняється від Shahed-136. Фото: twitter.com/IranDefense

Mohajer-6 схожий на «Байрактар»

Цей ударний безпілотник середнього класу іранського виробництва може використовуватися і для розвідки, і для ударів. За характеристиками та призначенням близький до турецького «Байрактара TB2». Mohajer-6 може перебувати в повітрі до 12 годин, вести спостереження на дальності до 60-80* км (за іншими даними, лише 12-10 км. – Ред.) і завдавати ударів по рухомих та стаціонарних цілях на дальності до 200 кілометрів (в залежно від потужності станції управління. – Ред.).

Дальність залежить від якості камери. При цьому малоймовірно, що іранцями використовується оптика, яку можна порівняти за якістю з європейськими або американськими аналогами. Тому максимальним може бути значення 60-80 кілометрів і тільки для великих і добре видимих ​​цілей (наприклад, корабель у морі).

Про систему спостереження та її можливості відомо мало. Встановлено, що вона складається з камери видимого спектру, тепловізора та лазерного далекоміра. Але точні характеристики всіх елементів у відкритих джерелах знайти не вдалося. Mohajer-6 має дві модифікації, що відрізняються кількістю точок підвіски: дві для версії А і чотири для версії B. Озброєння – протитанкові ракети Almas або Qaem TV/IR з інфрачервоною або оптичною системою наведення.

Вартість Mohajer-6 невідома, але, виходячи з характеристик і класу безпілотника, його ціна ніяк не може бути низькою. Швидше за все, “Мохаджер-6” дешевше, ніж “Байрактар ​​ТВ-2”, але незначно, тому можна орієнтуватися на суму не менше 2-4 мільйонів доларів, включаючи станції управління, озброєння та навчання операторів.

Mohajer-6 зовні схожий на Байрактар. Фото: wikipedia.org

Shahed-129 – копія американського ударного БПЛА Predator

Важкий ударний безпілотник – «піратська копія» американського ударного БПЛА MQ-1 Predator. Він може перебувати у повітрі до 24 годин, підніматися на висоту до 7,3 км та долати відстань у 1700 км.

Як озброєння Shahed-129 несе 4 керовані бомби Sadid-345 кожна вагою 34 кг. Швидше за все, росія не зможе отримати ці безпілотники, оскільки їх вартість оцінюється в 7,5 мільйона доларів і вироблено їх не більше 30 штук.

Shahed-129 – піратська копія американського MQ-1 Predator. Фото: wikipedia.org

До речі

Росія може сама модернізувати іранські безпілотники

Росія може модернізувати іранські ударні безпілотники типу Shahed. Але, як заявив спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, різниця між звичними дронами виробництва Ірану та “модернізованими” у РФ буде несуттєвою.

“Це можливо. Можливо, ще є якісь моменти незначні, які модернізуються. Але все одно це той самий “шахед”. Тому не думаю, що там буде зроблено суттєву якусь модернізацію”, – сказав Ігнат. За його словами, Росія може модернізувати іранські дрони, щоб ускладнити їхнє радіолокаційне виявлення. Фахівці, які досліджують фрагменти чи вцілілі апарати, знаходять там певні елементи модернізації.

Двигун одного з нових безпілотників, збитого у небі над Україною. Фото: t.me/kievreal1

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *