Уряд хоче стягнути з місцевих громад чужі борги

В Україні в 2024 році хочуть зобов’язати громади погасити борги, “повішані” на райдержадміністрації. Про це йдеться в законопроєкті № 10000 про Держбюджет.

Urjad Hoche Stjagnuti Z Miscevih Gromad Chuzhi Borgi 7fdcf5d, Business News

Так, у бюджеті на наступний рік Мінфін залишив норму про вилучення у місцевих громад боргів 2009-2013 років, штучно сформованих урядом Азарова. Про це написав у своєму Facebook виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

“Мінфін включив у бюджет норму, яка не вкладається в жодні цивілізовані поняття. Стаття 45 вилучає у громад борги 2009-2013 років, штучно сформовані Мінфіном Януковича-Азарова! У 2014 році було визнано, що ці борги не з вини місцевого самоврядування і в рамках бюджетної децентралізації вони мали бути списані, так як громади закривали своїми коштами прорахунки тодішнього Мінфіну в сфері освіти, медицини, соціального захисту”, – зазначив Слобожан.

Як він зазначив, Асоціація міст України щороку в бюджетних консультаціях нагадувала про це, але Мінфін цьогоріч проігнорував застереження. Так, законопроєкт зобов’язує громади погасити не тільки борги, нав’язані місцевому самоврядуванню, але й ті, які були “повішані” на райдержадміністрації.

“Питав сьогодні в Мінфіну й народних депутатів, як будуть гасити борги Охтирка, Миколаїв, Херсон, Нікополь, Харків, Краматорськ, Ізюм та інші, яких більше 300? У яких вилучають військовий ПДФО й яким щодня потрібно допомагати постраждалим людям, розбирати обстріляні об’єкти, організовувати житло, тепло, укриття й багато іншого”, – зазначив виконавчий директор АМУ.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *