Обсяги міжнародної допомоги будуть знижуватися: дані НБУ

Значна частина бюджетних потреб України і надалі фінансуватиметься за рахунок міжнародної допомоги. Однак обсяги будуть знижуватися.

6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на «Інфляційний звіт» Національного банку України (жовтень 2023 року).

За даними НБУ, обсяг фінансової підтримки цього року перевищить 45 млрд доларів, з яких станом на кінець жовтня отримано вже понад 35 млрд доларів (з них 24,3 млрд доларів позики). У 2024−2025 роках офіційне фінансування залишатиметься значним, хоча і поступово зменшуватиметься — до 38,5 і 25,0 млрд доларів відповідно.

«Для отримання таких обсягів допомоги критично важливою залишатиметься виконання Україною взятих на себе зобов’язань та активна співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами», — йдеться в огляді.

Зі зниженням безпекових ризиків та пришвидшенням економічного відновлення, увага міжнародної допомоги зміщуватиметься з підтримки макроекономічної стабільності в бік відбудови та реформування країни, додали в НБУ.

Кабінет Міністрів у проекті державного бюджету на 2024 рік до першого читання прогнозував, що міжнародна підтримка України становитиме 41,4 млрд доларів. Серед планів макрофінансова допомога ЄС — 9 млрд доларів, кредит МВФ за програмою EFF — 5,4 млрд доларів, кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку — 2 млрд доларів, допомога уряду США та інших офіційних кредиторів — 25 млрд доларів.

Однак в проекті бюджету до другого читання обсяг зовнішньої допомоги зменшено до 39,5 млрд доларів. Водночас обсяг внутрішніх запозичень збільшений на 2,5 млрд доларів.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *