Уряд Британії підготував заборону імпорту алмазів рф

Уряд Великої Британії підготував заборону імпорту російських алмазів. Також вводиться ембарго на купівлю низки металів у Росії. А на територію країни-агресора забороняється вводити низку товарів подвійного призначення, зокрема деталі машин та електроніку. По суті, після набуття чинності новим пакетом не під санкціями залишаться тільки експорт гуманітарних товарів, продовольства та товарів медичного призначення з низьким рівнем ризику.

3791_68a2b9.jpg (22.89 Kb)

Передбачається, що санкції щодо алмазів почнуть діяти з 1 січня 2024 року. Про це йдеться у заяві МЗС Сполученого Королівства.

“Уряд Великої Британії вніс законопроєкт про подальші санкції щодо товарів, технологій та джерел фінансування, які можуть підтримати війну Росії проти України, … представляє законопроєкт про заборону імпорту алмазів з Росії та планує запровадити заборону на надання допоміжних послуг у сфері металів, коли це можна буде зробити спільно з міжнародними партнерами”, – йдеться у повідомленні.

Новий пакет санкцій забороняє експорт низки товарів, які “несуть ризик військового чи промислового використання”, а також “найновіших товарів, знайдених Україною на полі бою, включаючи деталі машин та електроніку”. Британський уряд вважає, що з урахуванням низького рівня торгівлі між Великобританією та Росією нові санкції гарантують, що Британія може позбавити РФ товарів, які можна використовувати для ведення війни.

Нагадаємо, імпорт алмазів із Росії досі не заборонено у Європейському Союзі (ЄС). Передбачалося, що це обмеження може увійти до 12-го пакету санкцій. Однак поки що така пропозиція Європейської комісії не була затверджена остаточно.

Передбачається, що заборона російських алмазів у ЄС позбавить бюджет агресора суттєвих доходів, адже третина алмазів у світі надходить від російської гірничодобувної компанії “Алроса”. У Росії частка групи сягає 90%. Також алмази входять до десятки найбільших статей неенергетичного експорту Росії.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *