Україна стала заручником внутрішньополітичної американської гри

У США Сенат провалив процедурне голосування за надання допомоги Україні (на $50 млрд), Ізраїлю та Тайваню. Пакет розрахований більш ніж на $110 млрд. Республіканці вимагають, щоб до нього включили норми про захист кордону з Мексикою. Вони, зокрема, передбачають кошти на будівництво стіни на кордоні. Демократи цих норм не підтримують. Внаслідок цього Україна стала заручником внутрішньополітичної американської гри. Допомогу затримують.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Однак шанси, що найближчим часом голосування розблокують, значні. А республіканці в розмовах з українськими дипломатами запевняють: підтримка Україні не постраждає. Про те, чому Україна не отримала допомоги та що буде далі, читайте у матеріалі.

У США немає однозначної підтримки України обома партіями?

Республіканці, які заблокували голосування, використовують допомогу Україні як предмет торгу. Вони готові підтримати пакет, але лише разом із своїми поправками.

Республіканці в Палаті представників США хочуть, щоб до нього були включені компоненти HR 2 – Закону про прозорість південного кордону, які вимагатимуть відновлення будівництва прикордонної стіни, збільшення кількості прикордонних агентів, ширшого використання технологій на кордоні для виявлення незаконних переходів та припинення політики відпусти”.

“Ми не можемо досягти національної безпеки в цілому, не убезпечивши наші власні кордони”, – заявила віце-голова Республіканської конференції Сенату та член Комітету з асигнувань Сенату від Республіканської партії Шеллі Мур Капіто, передає видання News and Sentinel.

Посол України в США Оксана Маркарова у Facebook написала: “на всіх зустрічах сенатори запевняли нас у тому, що сьогоднішнє голосування це не голоси проти України. Що внутрішньополітичні події, які відбуваються у Конгресі США, не матимуть впливу на продовження підтримки нашої держави”. А провал голосування був прогнозований.

Президент США Джо Байден назвав провал голосування політичним шантажем “Це політичний шантаж, відвертий і простий. Ставки надто високі, а наслідки надто значні, щоб балансувати на межі війни”, – написав він у X (колишній Twitter).

Україна тепер не отримає грошей?

Ні, шанси досі є. Республіканці мають домовитися з демократами про свою внутрішню політику, вирішити, як вони захищатимуть кордони та чи потрібні додаткові заходи. Тоді буде розблоковано допомогу Україні.

“Тому ми продовжуємо активну роботу з нашими колегами і на основі дуже продуктивних зустрічей днями, сподіваємося, що ще до Різдва Конгрес підтримає узгоджений пакет, у якому буде оборонна, бюджетна, гуманітарна та енергетична допомога для України на 2024 рік”, – йдеться у повідомленні посла України в США.

Зазначимо, пакет передбачав виділення $110,5 млрд, Україна отримала б $50 млрд. Республіканці наполягають, щоб разом із допомогою України та Ізраїлю США виділили більше коштів на безпеку на кордоні з Мексикою.

Ще в жовтні адміністрація Байдена запросила Конгресу майже $106 млрд для фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та забезпечення безпеки кордонів США, але республіканці, які контролюють Палату представників з невеликою більшістю голосів, відхилили цей пакет.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *