Угоду про гарантії безпеки підписали Україна та Британія

Зеленський та Сунак підписали угоду про гарантії безпеки для України

Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак підписали угоду про гарантії безпеки. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

– Сьогодні день, коли історія Європи змінилася. Україна та Сполучене Королівство уклали нову та безпрецедентну угоду з безпеки. Це не просто декларація. Це реальність, яка настане завдяки нашій співпраці і зокрема гарантіям безпеки від видатної глобальної сили Великобританії, – сказав президент України.

Цей документ, перший у сфері угод про безпеку, є результатом домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами “Великої сімки” та іншими країнами, що приєдналися.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що зобов’язання Великобританії за цим договором діятимуть до вступу України до НАТО. Він також зазначив, що подібні гарантії у 1991 році могли б запобігти війні.

Ріші Сунак зазначив, що Великобританія була першою країною, яка надала Україні летальну зброю, танки й далекобійні ракети.

Лідери також повідомили, що угода діє 10 років із можливістю подовження. У разі вступу України до НАТО до закінчення цього терміну зобов’язання безпеки будуть включені до системи НАТО.

Крім того, Сунак оголосив про пакет військової допомоги Україні у розмірі 2,5 млрд фунтів стерлінгів, до якого увійдуть тисячі снарядів, дрони, ракети, підготовка українських військових.

  • 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 підписали декларацію, обіцяючи довгострокову підтримку України у безпеці та економіці.
  • 12 серпня Греція приєдналася до декларації країн G7 на підтримку України.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *