У Мінсоцполітики пропонують по-новому фінансувати субсидії

У Міністерстві соціальної політики пропонують, щоб в умовах воєнного стану в Україні, фінансування пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг відбувалося не тільки за допомогою бюджетних коштів.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Відповідний проєкт постанови опубліковано для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

У відомстві хочуть, окрім бюджетних коштів, фінансувати субсидії за допомогою інших не заборонених законодавством джерел, у тому числі тих, які використовуються за згодою урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.

Детальні умови реалізації спільного фінансування, категорії одержувачів пільг і житлових субсидій та питання обміну інформацією для виплат за рахунок коштів урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, визначаються Меморандумом про взаєморозуміння між стороною, яка фінансує та Міністерством соціальної політики або Пенсійним фондом України.

Для реалізації програми обробки персональних даних і виплат можуть залучатися уповноважені банки, фінансові установи та поштовий оператор «Укрпошта».

Крім того, як ідеться в пояснювальній записці до проєкту постанови, пропонують змінити нормативи на купівлю домогосподарствами твердого палива на опалювальний сезон. Нові нормативи буде встановлено на такому рівні:

«Реалізація положень акта вплине на інтереси громадян, які отримують житлові субсидії та пільги на придбання твердого палива, оскільки приведення передбачених законодавством гарантій до обґрунтованої фактичної потреби тепла з урахуванням встановленої середньоринкової вартості на тверде паливо, яким забезпечується обігрів житлових приміщень, підвищить рівень довіри населення до уряду. Покращиться фінансове забезпечення вразливих категорій населення, які перебувають в умовах стресової ситуації, спровокованої воєнними подіями в Україні, що торік загострилися з початком холодів», — ідеться в документі.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *