Німеччина зменшує виплати для біженців з України

У Німеччині після кількох місяців дискусій погодили зменшення виплат для українських біженців із 2024 року. Так, соціальна фіндопомога скоротиться для тих, хто вже перебуває в Німеччині понад півтора року, а також тих, хто відмовлятиметься працювати. Також замість готівки почнуть видавати картки для оплати необхідних товарів та послуг.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Втім, конкретний механізм дії таких карток поки що не затверджено. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє DW.

“Якщо досі претенденти мали право на отримання соціальної допомоги (Bürgergeld) після 18 місяців отримання урізаної допомоги, то тепер – лише через 36 місяців. Зокрема, для безсімейних громадян це означатиме скорочення допомоги на 92 євро (3500 грн. – Ред.) на місяць, а також скорочення обсягу безкоштовних медичних послуг”, – йдеться у матеріалі.

При цьому, якщо після 36 місяців людина все ще проживатиме в безкоштовному гуртожитку і отримуватиме харчування, виплата скоротиться до суми, “яка дійсно необхідна”. Яка саме може бути ця сума, не повідомляється.

Також із січня з федерального бюджету Німеччини на одну особу виплачуватиметься 7500 євро на рік (288,5 тис. грн, приблизно по 24 тис. грн на місяць). А розмір фінансування від місцевої влади залежатиме від кількості біженців на конкретній території. Передбачається, що це дозволить місцевим бюджетам економити по 1 млрд євро на рік.

Крім того, раніше міністр праці ФРН Хубертус Хайль вже заявляв, що українські отримувачі виплат від Німеччини будуть зобов’язані не рідше ніж раз на шість тижнів звітувати про те, як вони шукають роботу. Німецьке агентство з праці (Jobcenter), своєю чергою, активно пропонуватиме варіанти, від яких, по суті, небезпечно відмовлятися.

За словами Хайля, виплати уріжуть “тим, хто не захоче співпрацювати або відмовлятиметься від запропонованої роботи”. При цьому німецький міністр виходить із високої готовності українських біженців почати працювати. За його словами, “багато тих, хто втік з України , мають хорошу кваліфікацію і хочуть працювати”.

Поки що у Німеччині офіційно працюють лише 19% українців працездатного віку. У сусідніх Польщі та Чехії цей показник становить близько 65%. Причиною стало те, що ці країни поступово урізали соціальну допомогу українцям, а ФРН – ні.

Так, у Чехії українцям виплачують по 200 євро у перші п’ять місяців перебування, а потім сума скорочується до 130 євро. У Польщі одноразова допомога становить 66 євро, щомісячну виплату 110 євро отримують лише сім’ї з дітьми. А от у Німеччині щомісяця виплачують 502 євро на дорослу людину та додатково 420 євро на дитину.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *