У кого з українців можуть забрати допомогу у Польщі

Українські сім’ї у Польщі мають право на отримання допомоги у розмірі 500 злотих (близько 4,1 тис. грн) на кожну дитину. Однак, при цьому українців перевіряють на законність отримання коштів. Найчастіше виплати забирають у тих, хто виїхав із країни, але продовжив отримувати допомогу.

U Kogo Z Ukrayinciv Mozhut Zabrati Dopomogu U Polshhi 0af1a6b, Business News

Як пише видання in-poland.com , якщо допомога надана незаконно, її потрібно повернути до бюджету. За законом, українці зобов’язані повідомляти Управління соцзахисту Польщі (ZUS) про те, що вони виїжджають з країни. Якщо повернутись протягом місяця, то виплату нададуть.

В українця можуть забрати допомогу, якщо:

його викликали до відділення ZUS, а він не з’явився протягом трьох днів;
із реєстру прикордонної служби з’явилася інформація про виїзд українця з Польщі;
треті особи повідомили урядовцям, що українець залишив Польщу.
ZUS має правило перевірити будь-якого отримувача допомоги (не лише українця). За правилами в української родини допомогу можуть забрати, якщо вони виїхали з країни більш як на місяць. Якщо українця викликали до відділення ZUS, а вони проігнорували виклик та протягом 3 днів не з’явилися, допомогу можуть забрати.

Зазначимо, натомість у Польщі розглядають можливість зовсім скасувати виплати з 2024-го. Наразі українці фактично користуються всіма перевагами громадян у країнах ЄС: безкоштовно мають доступ до освіти, медицини, отримують виплати, безкоштовне житло. без додаткових дозволів можуть працювати. Однак така допомога рано чи пізно закінчиться.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *