У ЄС досягли згоди щодо 12-го пакету санкцій проти рф

У ЄС досягли політичної згоди щодо 12-го пакету санкцій проти РФ. Офіційно його можуть ухвалити вже найближчі дні. Наступні санкції можуть прийняти через кілька місяців.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк написав на своїй сторінці в X (колишній Twitter). За його словами, в другу річницю повномасштабного вторгнення, в лютому 2024-му, може бути ухвалено ще один пакет. Проте це може бути останній пакет санкцій за тривалий період.

Раніше Reuters повідомляв, що країни ЄС прагнуть ускладнити обхід наявних санкцій, включно з обмеженням цін на нафту G7. Мовляв, текст пакету санкцій включає жорсткіші заходи щодо того, як довести, що російська нафта торгується нижче стелі, оскільки дотримання вимог ослабло в останні місяці.

Спочатку Єврокомісія хотіла заборонити продаж старих танкерів російським організаціям або для їх використання в Росії, а також організаціям, які можуть використовувати танкери для обходу обмеження цін на нафту G7, але цей пункт був відкинутий. Одне з джерел повідомило, що середземноморські країни з сильними судноплавними компаніями стурбовані тим, що ці заходи можуть поставити їх у невигідне конкурентне становище.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель разом із Єврокомісією запропонували:

запровадити санкції проти ще понад 120 фізичних та юридичних осіб за їхню роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України;
ухвалити нові заборони на імпорт та експорт;
посилити стелю цін на нафту та протидію обходу санкцій ЄС.
Японія вже заборонила алмази з РФ

Японія запровадила новий пакет санкцій проти Росії, до якого ввійшла заборона імпорту непромислових алмазів з 1 січня 2024 року. Про це повідомляє пресслужба міністерства економіки Японії.

Японія вводить експортні обмеження щодо 57 російських та 27 білоруських компаній, а також щодо низки юридичних осіб з ОАЕ, Вірменії, Сирії та Узбекистану за допомогу РФ в ухиленні від раніше введених санкцій з боку Японії та країн-союзників.

Японія вводить санкції, що включають заморожування активів, проти 35 осіб та 43 організацій з РФ, які безпосередньо причетні до вторгнення в Україну, або дестабілізації східної України.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *