В США штат Вайомінг визнав Голодомор геноцидом українського народу

В США штат Вайомінг визнав Голодомор геноцидом українського народу

Фото: president.gov.ua

Штат Вайомінг США офіційно визнав Голодомор  1932–1933 років геноцидом українського народу та проголосив листопад місяцем пам’яті про цю трагедію. Як повідомила у своєму Фейсбук-каналі посол України у США Оксана Маркарова, штат став 32-м серед тих, що вже визнали Голодомор геноцидом українського народу.

– Дякую українській громаду по всіх штатах за активну кампанію з вшанування пам‘яті про жертв Голодомору шляхом організації просвітницьких заходів про цей жахливий злочин радянського режиму проти українців, скоєний 90 років тому, – наголосила Маркарова.

Вайомінг визнав Голодомов 32-33 років Геноцидом українського народу. Фото: facebook.com/oksana.markarova

Вона додала, що  25 листопада у Вашингтоні також запланована церемонія пам’яті, що пройде біля Меморіалу жертвам Голодомору.

Проект резолюції до 85-ї річниці Голодомору, яка визнає його геноцидом українського народу, був представлений у Конгресі Сполучених Штатів у листопаді 2017 року. Далі, комітет Сенату США схвалив резолюцію, яка осуджує систематичні порушення прав людини, здійснені радянським урядом проти українського народу, зокрема, право на самовизначення та свободу слова.

На початку листопада 2023 року троє інших штатів США – Вашингтон, Меріленд і Арізона – також визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *