Старі монети часів СРСР можуть принесми шалені гроші

Розповсюдженою є думка, що всі старі монети – цінні, в т.ч. часів СРСР. Однак насправді це не так, і більшість таких копійок, які українці досі можуть знайти, приміром, у старих гаманцях – звичайні шматки металу.

3541_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Як розповів редактор сайту “Монети-Ягідки” Віталій Ткач, такі монети нумізмати можуть купити – але за символічну 1 грн. І то лише якщо вони будуть у хорошому стані. В іншому випадку навряд чи можна буде сподіватися і на це.

“З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує”, – зазначив Ткач.

Втім, деякі екземпляри все ж можна дорого продати. Наприклад, викарбувані зі срібла чи золота.

Експерт пояснив: колекціонери можуть дорого заплатити за монети, наприклад, 1947-1958 років випуску. Однак знайти “у вільному доступі” їх – чи цінні різновиди інших років – практично нереально.

Водночас, самостійно визначити, чи коштує монета якихось грошей, навряд чи можливо. Річ у тім, що часто колекційною її робить малопомітна дрібна деталь, яку можуть помітити лише фахівці. Тому краще показати копійку фахівцям.

Знайти ж їх можна у тематичних групах та пабліках у соцмережах. За сам огляд, за його словами грошей ніхто не візьме. Адже “на 99% монета нічого не вартує”.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *