США вирішили передати Україні заморожені активи рф

США запропонували “Великій сімці” через два роки після початку повномасштабної війни, 24 лютого 2024-го, передати Україні заморожені російській активи. А це сотні мільярдів доларів, що заарештували західні країни.

3796_bdc1d6275256e3645b5e5ffd2c411ece-quality_75xresize_crop_1xallow_enlarge_0xw_740xh_400.jpg (37.15 Kb)

Як пише “Голос Америки”, зараз склалась сприятлива ситуація для того, щоб досягнути прогресу в цій сфері, каже британський фінансист Тімоті Еш. Оглядачі вказують: актуальності питанню конфіскації додали затримки із затвердженням великих пакетів допомоги Україні в США та ЄС, що змусило союзників України уважніше подивитись на інші джерела підтримки України, окрім коштів платників податків своїх країн.

В США Конгрес продовжує дискутувати щодо додаткового фінансування для подальших пакетів допомоги Києву обсягом понад 60 мільярдів доларів, який, за наполяганням Республіканської партії, має стати частиною законопроєкту, що також передбачає посилення імміграційних правил.

Саме затримка зі схваленням додаткової допомоги Україні підштовхнула президента США Джо Байдена просити Конгрес про повноваження для конфіскації російських активів, вважає британський економіст Тімоті Еш. “Гадаю, це чіткий сигнал, що адміністрація США дійшла висновку, що фінансова підтримка України застрягла в Конгресі, це 61 мільярд доларів. Також майже 50 мільярдів євро підтримки від Європейського Союзу затримує Віктор Орбан”, – каже Еш в коментарі журналістці Голосу Америки Оксані Бедратенко.

Американський Конгрес без зволікань схвалить конфіскацію активів Кремля на користь України, адже цей крок має широку підтримку, переконаний американський економіст Андерс Аслунд. “Цей крок давно назрів, і я дуже щасливий, що президент Байден просуває це. Конгрес, як видається, переважною більшістю це підтримує. Обидві партії. Тому це буде відносно легко досягнути”, – каже Аслунд в інтерв’ю Голосу Америки.

Однак, навіть якщо Україна зможе отримати конфісковані у США російські активи швидко, вони не зможуть замінити пакет допомоги від США, переконаний аналітик. Міжнародна робоча група країн “Групи семи” REPO ідентифікувала у США приблизно 5 мільярдів російських державних активів. Це значно менше фінансування пакетів допомоги в 60 мільярдів доларів, про який Байден просить Конгрес, зауважує Аслунд.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *