Сибір і не тільки: які ще іноземні частини воюють за ЗСУ

«Сибір» і не лише: які ще іноземні частини воюють за ЗСУ

Фото: facebook.com/legionofrusliberty

В українській армії створено батальйон “Сибір”, який повністю складається з громадян Росії, що бажають боротися проти диктаторського режиму путіна. Як повідомляє Bloomberg, вони приїхали в Україну через треті країни, щоб вступити до лав ЗСУ – на відміну від добровольчих підрозділів на кшталт легіону “Свобода Росії”, ці солдати будуть частиною регулярної армії.

До батальйону “Сибір” входять представники різних народностей і територій РФ – від Якутії до Москви, і всі вони бачать перемогу України у війні проти Росії як крок до своєї мети. “Якщо люди хочуть боротися за Україну, за наші кордони, за крах російського режиму, чому б і ні? Це їхній вибір, і він показує, що не всі росіяни підтримують путіна. З ними комфортно працювати. Вони відповідальні та добре тренуються”, – наголосив їхній український інструктор із позивним “Батя”.

«Сибір» поповнила Міжнародний легіон, який воює проти російських агресорів. Розповідаємо, хто зараз входить до нього.

Білоруси та грузини мають свої рахунки до Москви

Шеврон полку імені Кастуся Калиновського. Фото: wikimedia.org

Полк імені Кастуся Калиновського – добровольчий полк (у минулому – батальйон), сформований у лютому 2022 року з метою захисту територіальної цілісності України, зокрема Києва, від російського вторгнення.

Батальйон був сформований із членів Тактичної групи «Білорусь», учасників організації «Білий Легіон», представників руху «Молодий Фронт», «Молодіжний блок», а також громадян Білорусії, які емігрували до України після протестів влітку-восени 2020 року. У полку також є громадяни Литви. 21 травня 2022 року батальйон Кастуся Каліновського оголосив про своє розширення та трансформувався у полк, поглинувши батальйони «Литвин» та «Волат». Чинний командир – Денис Прохоров.

Шеврон Грузинського національного легіону. Фото: wikimedia.org

Грузинський національний легіон – добровольчий диверсійно-розвідувальний підрозділ, створений у 2014 році. Брав участь у збройному конфлікті на сході України. Брав участь у боях за Луганський аеропорт, а також боях за Дебальцеве. Наразі бореться за Україну проти російського вторгнення у складі 25-го батальйону територіальної оборони Київської області. Чинний командир Мамука Мамулашвілі.

 

За Україну воює багато росіян

Шеврон

Легіон «Свобода Росії» – військовий підрозділ ЗСУ, сформований, головним чином, із російських військовополонених та добровольців, які перейшли на бік України. Члени легіону заявили, що виконують завдання щодо затримання диверсійних груп російської армії, а також сприяють організації диверсій на території РФ. Легіон складається із двох батальйонів.

Стали відомі завдяки своїм рейдам по довколишніх областях Росії – Білгородській та Курській. Чинний командир – військовий із позивним «Цезар».

Шеврон Російського добровольчого корпусу (РДК). Фото: wikimedia.org

Російський добровольчий корпус (РДК) складається з етнічних російських емігрантів, які на початку вторгнення проживали на території України та інших європейських країн. Додатково набирати добровольців у корпус почали у листопаді 2022 року – тоді до цього закликала Громадянська рада, але почала діяти вона ще наприкінці літа 2022 року. Тоді ж РДК відрядили до 1-ї роти 98-го батальйону ТрО “Азов” на Запорізько-Донецькому напрямку. Чинний командир – Денис Нікітін.

“Свобода Росії” брала участь в обороні Бахмута, а у травні 2023 року здійснила рейд на Білгородщину. “Російський добровольчий корпус” за час свого існування брав участь у боях за Бучу, Ірпінь, Чернігів та Херсон. Крім того, частина РДК входила до гарнізону на острові Зміїний, а також бійці РДК 24 січня 2023 року брали участь у нічному рейді до Нової Каховки. Під час операції добровольці знищили щонайменше 12 окупантів та захопили одного бранця. Поки що легіон “Свобода Росії” та РДК “звільняють” Білгородську область і вже тримають під контролем один населений пункт – село Козинку.

Чеченці і тюрки виступають проти Путіна та Кадирова

Шеврон батальйону імені шейха Мансура. Фото: wikimedia.org

Батальйон імені шейха Мансура – ​​військовий підрозділ із чеченських добровольців, бере участь у російсько-українській війні на боці Збройних сил України та складається переважно з чеченців, які виїхали з Чечні під час другої чеченської війни. Спочатку воював у складі підрозділів ДУК “Правий сектор”. Названий на честь першого імама Кавказу та лідера кавказьких горян кінця XVIII століття шейха Мансура. Батальйон брав участь у боях за Широкине 2014-2015 роках, а також у боях за Київ у 2022 році. Чинний командир – Муслім Чеберлоєвський.

Шеврон батальйону імені Джохара Дудаєва. Фото: wikimedia.org

Батальйон імені Джохара Дудаєва – військовий підрозділ чеченських добровольців, який бере участь у російсько-українській війні на боці України. Складається переважно з чеченців, які мігрували за кордон після другої чеченської війни. Названий на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія Джохара Дудаєва. Батальйон брав участь у боях за Іловайськ. На початку 2015 року батальйон брав участь у боях за Дебальцеве, під час яких загинув перший командир загону Іса Мунаєв. На початку 2022 року батальйон брав участь у боях за Київ. Чинний командир – Адам Осмаєв.

У складі ЗСУ також створено та воює тюркський батальйон “Туран”, що складається з тюркомовних етнічних груп Кавказу, Середньої Азії та Росії. Його очолює біженець із Киргизстану Алмаз Кудабек. Він каже, що президент Росії Володимир Путін “здійснив геноцид проти тюркомовних народів” під назвою “спецоперація”: “Прикриваючись ісламом, Рамзан Кадиров оголошує джихад. Ми знищимо його сатанінський режим і для цього боротимемося щодня. Хай живе Туран!”.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *