Prozorro: більше половини коштів у бюджети громад дали земельні аукціони

Понад 2 млрд грн заробили громади на малій приватизації, оренді майна та реалізації землі в державній торговій системі «Prozorro.Продажі» за період воєнного стану.

Як говориться у повідомленні системи, ці кошти надійшли до місцевих бюджетів за підсумками понад 14,3 тис. аукціонів. Ціна на комунальні активи за результатами електронних торгів зросла у понад 1,8 разів.

Найактивніше своє майно за час повномасштабної війни реалізовували громади у Київській області — понад 1,3 тис. успішних аукціонів, Львівській — 1,3 тисячі та у Дніпропетровській — майже 1 тисяча закритих угод.

Більше ніж половина коштів, зароблених громадами під час воєнного стану, — майже 1,3 млрд грн —  вони отримали з реалізації землі. 

Найактивніше здавали в оренду сільгоспземлю та продавали несільськогосподарські ділянки громади в Одеській області — понад 560 успішних аукціонів, Черкаській — майже 500 та Львівській — майже 440. 

У середньому конкуренція на земельних торгах становить 3 учасники. Водночас найконкурентнішими були онлайн-аукціони з оренди землі під сільське господарство у Красилівській громаді на Хмельниччині, де змагалося 14 та 13 учасників. Ще 13 учасників конкурували за право придбати 0,1 га несільськогосподарські землі у Чернівцях.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *