Сенат США провалив голосування щодо допомоги Україні

Законопроект про виділення великого пакету фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування у Сенаті США.

3796_bdc1d6275256e3645b5e5ffd2c411ece-quality_75xresize_crop_1xallow_enlarge_0xw_740xh_400.jpg (37.15 Kb)

Про це пише РБК-Україна з посиланням на відеотрансляцію засідання Сенату США.

Ініціатива передбачала виділення пакету допомоги у розмірі 106 млрд доларів, 61 млрд доларів з яких призначалися на допомогу Україні.

Закон, який би гарантував виділення великого пакету допомоги для України та Ізраїлю, був заблокований у Сенаті, оскільки республіканці наполягали на більш жорстких заходах щодо контролю над імміграцією на кордоні США з Мексикою.

Законопроект отримав 45 голосів «За» та 48 голосів «Проти». Таким чином, він не зміг отримати 60 голосів, необхідних для того, щоб мати можливість розпочати дебати щодо законопроекту.

Як відреагував Байден

Президент США Джо Байден різко відреагував на провал голосування Сенату щодо допомоги Україні. Він поклав відповідальність за це на республіканців.

Американський президент назвав голосування Сенату «політичним шантажем». Байден звинуватив республіканців у політичних іграх.

«Республіканці в Конгресі погрожують припинити підтримку України, якщо їм не вдасться проштовхнути свою надзвичайно однобічну прикордонну політику. Це політичний шантаж, однозначний і простий. Ставки надто високі, а наслідки — надто значні для політичних ігор», — написав Байден.

Що означає голосування Сенату для України

Посол України у США Оксана Маркарова пояснила, що рішення Сенату — це не голоси проти України. За її словами, сенатори запевнили українську сторону, що внутрішньополітичні події у Конгресі США не матимуть впливу на продовження підтримки нашої держави, яку буде продовжено завдяки двопартійній підтримці.

Посол пояснила, що провальне голосування Сенату по законопроекту про пакет міжнародної допомоги не позбавляє можливості повторного внесення законопроекту на голосування найближчим часом.

«Тому ми продовжуємо активну роботу з нашими колегами і на основі дуже продуктивних зустрічей цими днями, сподіваємося що ще до Різдва Конгрес підтримає узгоджений пакет, в якому буде оборонна, бюджетна, гуманітарна та енергетична допомога для України на 2024 рік», — додала Маркарова.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *