Обсяги зовнішнього фінансування бюджету за 11 місяців

За 11 місяців Україна залучила 37,4 млрд доларів зовнішнього фінансування.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.

Він повідомив, що за 11 місяців цього року Україна акумулювала в загальному та спеціальному фонді держбюджету майже 2 трлн грн внутрішніх ресурсів: податків, зборів, мит та інших платежів, а також близько 400 млрд грн грантів від партнерів.

«Вдячні всім українцям, які роблять свій внесок у перемогу. Ми вдячні кожному підприємцю. Тим, хто платить податки, створює нові виробництва, генерує робочі місця», — сказав Шмигаль.

Також прем’єр-міністр відзначив, що цьогоріч держава витратила 3,4 трлн грн. Насамперед на безпеку й оборону, а також на критично важливі бюджетні статті видатків. Бюджетний дефіцит в понад 1 трлн грн, за його словами, покривається за підтримки партнерів.

«За 11 місяців Україна отримала 37,4 млрд доларів зовнішнього фінансування, з них у листопаді — близько 2 млрд доларів. Це, зокрема, макрофінансова допомога від ЄС, кошти від МВФ, позики Канади, МБРР, Світового банку та інша допомога. Особливо цінним для нас є грантовий ресурс. Він дає можливість покривати поточні видатки, інвестувати у відновлення та розвиток без збільшення боргових зобов’язань», — зауважив очільник уряду.

Крім того, майже 405 млрд грн грантів отримала Україна в січні-листопаді. Передусім від США, Німеччини, Іспанії, Фінляндії, Ірландії та інших держав-партнерів.

«У 2023 році через фонди Світового банку ми залучили 14 млрд доларів. Розгорнута безпрецедентно масштабна співпраця, яка вже зараз дає результати. Наразі зі Світовим банком за підтримки уряду Японії розпочинаємо ще два важливі проекти. Перший — для фінансування аграрної галузі в розмірі 550 млн доларів. Другий — для фінансування соціальних допомог. Зокрема, субсидій та виплат ВПО обсягом 1,2 млрд доларів», — зазначив Шмигаль.

Як підкреслив прем’єр-міністр, Україна розраховує, що в грудні партнери вкотре продемонструють надійну та прогнозовану підтримку, і наша держава матиме ресурси для зміцнення тилу, поки українські захисники протистоять ворогу на фронті.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *