Ряд категорій українців хочуть зобов’язати декларувати купівлю валюти

Ряд категорій українців можуть зобов’язати декларувати купівлю іноземної валюти, зокрема доларів – відповідний законопроект №9457 підтримали в антикорупційному комітеті Верховної Ради. Йдеться, зокрема, про чиновників, депутатів та суддів.

Rjad Kategorij Ukrayinciv Hochut Zobovjazati Deklaruvati Kupivlju Valjuti C363f93, Business News

При цьому, згідно з документом , декларувати потрібно не кожну купівлю валюти – тільки якщо вона перевищуватиме 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних на 1 січня звітного року. 2023 року це 134 тис. грн – або близько 3,5 тис. доларів.

“Курси валют досить динамічні і часто суттєво змінюються. Це означає, що навіть подвійна конвертація (наприклад, гривня – долар; долар – гривня) може утворювати додаткові доходи. Такі доходи (залежно від різниці в курсах та обсягах конвертації) можуть сягати мільйонів гривень “, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Необхідність запровадження такої норми, зазначається, продиктована можливістю заробити на обміні валют додаткових грошей. Які, без вказівки у декларації, фактично будуть заховані від держави. Крім того, “можуть стати зручною лазівкою для легалізації особами своїх незаконно придбаних активів”.

“Декларування інформації про угоди купівлі-продажу валюти з одного боку дозволяє добропорядним суб’єктам пояснювати природу тих доходів, які у них утворилися в результаті валютно-обмінних операцій. З іншого боку, цей обов’язок унеможливлює несумлінним суб’єктам легалізацію неправомірної вигоди, необґрунтованих активів тощо. п., пояснюючи, що це є наслідком здійснення валютно-обмінних операцій”, – наголошується у документі.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *