Процес не буде швидким: повернення економіки на довоєнний рівень

Заступник міністра економіки України Олексій Соболєв вважає, що повернути економіку країни до довоєнного рівня й навіть наростити показники можна за 4 роки.

Proces Ne Bude Shvidkim Povernennja Ekonomiki Na Dovoyennij Riven 8e34c06, Business News

Про це чиновник сказав в інтерв’ю Укрінформу.

За словами Соболєва, ключовими передумовами для цього буде вступ України до ЄС і НАТО, а також повернення біженців додому.

«Ми плануємо за чотири роки повернути економіку на довоєнний рівень та додати ще зростання. За перший рік війни економіка країни скоротилася на 30%, тож маємо за чотири роки перевищити цей показник», — сказав заступник очільниці Мінекономіки.

«У нас є дві ключові передумови — це безпека і вступ до НАТО та інтеграція з ЄС. Крім того, зростання економіки прямо пов’язане з фактором повернення біженців в Україну — чим більше людей повернеться, тим вищими будуть показники економічного зростання», — додав він.

За словами Соболєва, Україна може стати лідером у «зеленій» металургії, особливо у виробництві «зеленої» сталі.

«До прикладу, у 2026 році в ЄС набирає чинності регуляція CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism, механізм декарбонізації економіки. — Ред.), що має в тому числі декарбонізувати європейський металургійний сектор — і це створює економічну можливість для України. Наприклад, ми можемо після війни виробляти декарбонізовану сталь і експортувати її до Європи на вигідних умовах», — розповів чиновник.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *